Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Валерій Коровій провів виїзну нараду з питань виконання положень Закону України «Про відходи»

Переглядів: 440

 

Сьогодні, 8 серпня, в Мурованокуриловецькому районі  у конференц-залі районного будинку культури  під головуванням голови облдержадміністрації Валерія Коровія відбулась нарада з головами райдержадміністрацій, районних рад, міськими головами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад. В нараді взяли  участь заступники голови ОДА Василь Броварник та Ігор Івасюк, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, керівники району та директори профільних департаментів облдержадміністрації.

 «Зараз на перший план виходять дві базові проблеми ,- зазначив Валерій Коровій -  введення в дію з 1 січня 2018 року п.32 Закону України « Про відходи»,   яким забороняється захоронення необроблених побутових відходів та питання водозбереження. Ці дві важливі проблеми будемо сьогодні обговорювати, щоб разом напрацювати концепцію і крок за кроком прямувати у напрямку їх вирішення».

 Про виконання в області положень Закону України «Про відходи» доповідав  заступник голови обласної державної адміністрації Василь Броварник.

У своїй презентації посадовець провів аналіз готовності населених пунктів області до роздільного збору ТПВ, його переробки та захоронення рештків:

 «Щорічно у Вінницькій області збирається та захоронюється на полігонах (сміттєзвалищах) понад 1,2-1,4  млн. м³ відходів. Відповідно до звітних даних  2016 року,  найбільший річний обсяг  захоронених відходів  припадає на місто Вінницю  та становить 674 тис. м³, середній річний показник по районах області становить 17-20 тис. м³. Загальна кількість діючих полігонів (сміттєзвалищ) -784, в більшості випадків вони не відповідають нормативним вимогам. Переважна більшість діючих сміттєзвалищ це сільські сміттєзвалища, обладнані без проектів, потребують поновлення обваловки, захисних лісонасаджень, під’їзних шляхів, тощо. Утримання сміттєзвалищ здійснюється з порушенням технології  захоронення відходів та вимог екологічної та пожежної безпеки»,- зазначив Василь Броварник.

 Заступник голови ОДА запевнив, що як показує практика, на рекультивацію та пересипку  сміттєзвалищ потреба в коштах становить не більше 300 тис. грн., що в умовах децентралізації і збільшення доходів місцевих бюджетів ( на даний час перевиконання місцевих бюджетів становить 5-6 млн. грн.) є абсолютно підйомною сумою для більшості населених пунктів, важливо мати бажання це зробити.

Василь Броварник відзначив, що за  останній період роботи з рекультивації 
діючих сміттєзвалищ проведено на Вінницькому , Козятинському, Тульчинському  та Погребищенському міських  полігонах. Наявна  діюча сміттєсортувальна станція в місті Вінниці, завершене будівництво сміттєсортувального комплексу на новозбудованому полігоні смт. Муровані Курилівці , облаштовано приватним інвестором сміттєсортувальну лінію в              м. Гнівань Тиврівського району, завершується будівництво сміттєсортувальних  станцій в містах Бар та Калинівка , розпочато реалізацію проектів з облаштування сміттєсортувальних ліній в містах  Хмільник,  Козятин та Іллінці.

«Це та мала частина роботи, що вже завершена. У перспективі ж – кожен район повинен мати районний сміттєсортувальний комплекс, а також працювати над економічно обґрунтованими тарифами на вивіз , сортування та переробку сміття»,- зазначив посадовець.

 Підсумовуючи дане питання, голова ОДА Валерій Коровій підкреслив,що обласна державна адміністрація готова підставити плече місцевим громадам у такій важливій справі загальнодержавного значення і забезпечити фінансування з обласного бюджету у співвідношенні 75% до 25%.

 Після наради усі її учасники ознайомились із  полігоном твердих побутових відходів та сміттєсортувальною станцією у селищі Муровані Курилівці.« повернутися до списку новин