Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині ведуться активні роботи по відновленню парків-пам’яток садово-паркового мистецтва та поліпшення екологічного стану водних об’єктів

Переглядів: 391

 

Про виконання заходів Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів Вінницької області на 2013-2018 роки, а також  про  підвищення рівня екологічної безпеки та припинення втрат біотичного та ландшафтного різноманіття інформував сьогодні учасників  виїзної наради в Мурованокуриловецькому районі директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів  облдержадміністрації Микола  Ткачук.

Розпочав  посадовець свою доповідь із звіту про  роботу  в області із відновлення парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, яких на Вінниччині налічується 36.

«Більшість парків потребують кваліфікованого системного догляду, оскільки 20 років поспіль  відновлювальні роботи не проводились зовсім,- зазначив Микола Ткачук ,- на ці роботи виділялись мізерні кошти  і тільки у 2016-2017 роках  профінансовано і освоєно 2млн 542,8 тис . грн. які були в  основному використані на розчистку і відновлення пам’яток садово-паркового мистецтва, де зараз розміщені заклади освіти і охорони здоров’я».

 Особливу увагу директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів  облдержадміністрації приділив питанню поліпшення екологічного стану водних об’єктів – розчистці  ставків та русла річок, забезпечення екологічного нагляду за випадками розорювання окремими сільгоспвиробниками прибережних смуг, які мають становити не менше 25 м до самої води.

Микола Ткачук повідомив, що в результаті  впорядкування надання в оренду водних об’єктів Вінницької області та введення єдиних норм,  оренда на 20 років під 3% річних, за останній рік в 4 рази збільшились платежі до бюджету.

  За словами посадовця, на 2017 рік заплановано:

  • Проведення заходів із спорудження берегозакріплювальних споруд річки Десна в межах смт Стрижавка (від устя до моста автодороги Вінниця-Калинівка): у 2016 році за кошти обласного фонду було виготовлено проектно-кошторисну документацію, а у 2017 році на самі роботи виділено 3 мільйони гривень;
  • завершення реконструкції ставка для екологічно-санітарного оздоровлення річки Бушанка в селі Борівка Чернівецького району;
  • продовження робіт із закріплення берегів та розчистки русла річки Дерло в межах міста Могилів-Подільський;

За прогнозами науковців у наступних роках водність буде зменшуватись. Наповнюваність річок та інших водних об'єктів буде ще меншою, а ґрунтові води підуть ще нижче. За даними регіонального управління водних ресурсів водність багатьох річок області в останні роки значно зменшилась.

Для виправлення такої ситуації  необхідно переглянути доцільність цілого ряду ставків на руслах малих річок та струмків, а також налагодити дієвий контроль за виконанням умов договорів, особливо дозволу на спеціальне водокористування,  зокрема вимог щодо застосування технологій риборозведення, які не призводять до забруднення водойм; обов'язкове проведення лабораторних досліджень води, недопущення раптового скиду води та різких її коливань, дотримання належного підпірного рівня.« повернутися до списку новин