Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Андрій Гижко: Виробництво паливних брикетів – це можливість забезпечити заклади соціальної сфери новим видом екологічного палива

Переглядів: 508

 

Сьогодні у фермерському господарстві «Вищеольчедаївське» села Обухів, що у Мурованокуриловецькому районі, відбулася важлива подія не лише районного, а й обласного значення. На базі місцевого господарства, де керівниками є Володимир та Руслан Дмитруки,  відкрито лінію по виробництву паливних брикетів із звичайної соломи.

Символічну стрічку перерізали перший заступник голови ОДА Андрій Гижко та керівник обухівського господарства Руслан Дмитрук.

«Сьогодні відкрито унікальний об’єкт. Це не лише важливий  бізнесовий, а й екологічний проект, - поділився своїми враженнями Андрій Гижко.- З аграріями області ми проводимо велику просвітницьку роботу, щоб не спалювали пожнивні рештки. Адже це велика шкода для екології: забруднення повітря, руйнування екосистем рослинного і тваринного світу, зниження родючості ґрунту. Виробництво паливних брикетів – це можливість забезпечити заклади соціальної сфери новим видом екологічного палива. В Україні є вже п’ять подібних ліній, і дві з них в нашій області».

Посадовець також зазначив, що для роботодавців, які відкривають нові робочі місця, в області діє програма відшкодування кредитних ставок при налагодженні виробництва. «Трьом фермерським господарствам області вже надано таку допомогу», - підкреслив Андрій Гижко.

У свою чергу, керівник агроформування Володимир Дмитрук відмітив: «Мета нашого проекту – поліпшення екологічної ситуації  та забезпечення закладів соціальної сфери новим якісним і доступним видом палива. Брикети з соломи - «золоте вугілля». Під час жнив на полях залишається багато пожнивних решток, соломи, які забороняється спалювати. Мене зацікавила ідея використання соломи для виготовлення брикетів. Для вивчення досвіду побував в селі Непедівка Козятинського району. Налагодив контакти з польською компанією «Аскет», яка займається виробництвом і встановленням обладнання по переробці пожнивних решток за проектом «Золоте вугілля». Цього року закупив в них лінію вартістю 5 мільйонів 600 тисяч гривень. Для налагодження виробництва побудували приміщення для лінії. Зараз в нас перебуває бригада польських спеціалістів, які налаштовують лінію. Планується відкрити 6 робочих місць та працювати у дві зміни».

Руслан Дмитрук додав: «Оскільки в нашому районі немає газу, дорожчають вугілля і дрова, то солом’яні брикети – це альтернативний, екологічний  і доступний всім вид палива». За словами керівників підприємства,  брикети планують реалізовувати не лише в Мурованокуриловецьком, а й в інших районах області.  

Під час презентації нової лінії, присутні мали змогу побачити, як проходить виробництво паливних брикетів з дотриманням всіх необхідних технологічних вимог за допомогою сучасної електронної техніки.

 

 « повернутися до списку новин