Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Андрій Гижко: «Через фермерський рух держава підтримує власних виробників, я б це назвав «кредитним патріотизмом»

Переглядів: 705

 

На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації у своєму виступі перед учасниками Х конференції  Асоціації фермерів та приватних землевласників Вінницької області. Конференція проходила сьогодні, 13 березня, у приміщенні  Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА.

Присутні заслухали звіт Інни Кухарчук - голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Вінницької області за 2017 рік, а також  інформацію про роботу виконавчого апарату Асоціації фермерів Вінниччини та обговорили питання порядку денного конференції.

Про співпрацю й соціальне партнерство Асоціації фермерів та приватних землевласників Вінницької області і Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області інформував присутніх начальник Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак.

Андрій Гижко у своєму виступі підкреслив:

«Фермери є абсолютно незалежними суб’єктами підприємницької діяльності, але є багато питань, які необхідно вирішувати спільно. Якраз у співпраці народжуються позитивні моменти, які ми бачимо. Я хотів би, щоб Асоціація фермерів та приватних землевласників у Вінницькій області була збережена, щоб це була монолітна структура, яка б дійсно представляла фермерський рух на Вінниччині.

Перший заступник голови ОДА закликав  вінницьких фермерів бути «кредитними патріотами»:

«Коли ми говоримо про стратегічні речі, про ту державну підтримку фермерських господарств, яка зараз відбувається, коли мова йде  про відшкодування на придбання техніки вітчизняного виробництва: я б це назвав «кредитним патріотизмом». Через фермерський рух держава підтримує власних виробників сільськогосподарської техніки, тим більше,що сучасні виробництва впроваджують справді якісну техніку, якою ми можемо по праву пишатися. За рахунок цих програм будуть збережені робочі місця,  сплачені податки».

Більш докладно   про державну підтримку аграрного сектору України зупинився у своєму виступі перед фермерами області  директор Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук.

Посадовець озвучив ключові напрямки програм підтримки аграрного сектору у рамках Державного бюджету на 2018 рік, які були схвалені Кабінетом Міністрів України 7 лютого цього року. Загальна сума підтримки складатиме 6,3 млрд. гривень. Основні зусилля будуть сконцентровані на галузях, які зможуть забезпечити довготривалий економічний ефект. Зокрема, на розвиток тваринництва виділяється 4,0 млрд. грн., для підтримки фермерських господарств – 1,0 млрд. грн., на здешевлення сільськогосподарської техніки – 945,0 млн. грн.

Передбачається: компенсація 25% вартості придбання нової сільгосптехніки та обладнання українського виробництва; здешевлення на 80% вартості посадкового матеріалу у садівництві та ягідництві.

У галузі тваринництва передбачено:

- відшкодування 50% вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів;

- компенсація 25% частини тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів;

- відшкодування 30% вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, збудованих за власний кошт інвестора;

- здешевлення до 3% позик для проектів, що реалізуються в сфері аквакультури, вівчарства, козівництва тощо;

- здешевлення утримання ВРХ молочного напрямку на агропідприємствах із розрахунку 1 500 гривень/голову/рік;

- здешевлення утримання молодняку (до 1 року), що утримується в господарствах громадян із розрахунку 2,5 тисячі гривень/голову/рік.

Для малого та середнього фермерських господарств передбачено відшкодування 100% вартості закупленого українського насіння та 90% вартості дорадчих послуг. Також ця категорія сільгосптоваровиробників отримає доступ до дешевого кредитного ресурсу, а також користується додатковою преференцію при купівлі української сільгосптехніки – їм компенсується 40% її вартості.

На завершення представники влади дали вичерпні відповіді на питання представників фермерського сектору області.« повернутися до списку новин