Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Представники української діаспори з Німеччини відвідали Центр національних культур Вінниччини

Переглядів: 364

 

 

19 жовтня, в рамках проведення Аероконгресу та першого туристичного форуму, на Вінниччині перебував голова Німецько-українського інформаційно-культурного центру Олександр Шиян, з яким у 2016 році підписано Меморандум про співпрацю між Українською спільнотою у  Німеччини та «Радою національних товариств Вінниччини».

У рамках  візиту у Центрі національних культур Вінниччини відбулась зустріч представників Німеччини,   Президента асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації Петра Липовенка з начальником  управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігорем Салецьким, головою ГО «Рада національних товариств Вінниччини» - головою обласного земляцтва білорусів Володимиром Кочелабою, головою грузинської діаспори Мерабі Нарсіа, представницею  польської спільноти на Вінниччині Аллою Ратинською. Під час спілкування розглянуто питання співпраці ГО «Ради національних товариств Вінниччини» з українцями за кордоном щодо розвитку народної дипломатії.

Досвідом налагодження співпраці із представниками національних спільнот, які проживають на Вінниччині проінформував Ігор Салецький: «Завдяки прийнятій Програми підтримки національно-культурних товариств, яка була розроблена відповідно до Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінниччини, здійснено потужний крок вперед щодо вдосконалення механізмів взаємодії органів державної влади з національно культурними спільнотами Вінниччини для забезпечення реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин».

Під час зустрічі презентовано роботу Центру національних товариств Вінниччини та проінформовано про новий напрямок роботи – налагодження зв’язків із закордонними українцями. Ігор Салецький зауважив, що не зважаючи на те, що робота із закордонними українцями розпочата лише з серпня 2016 року, на даний час вдалося налагодити  зв’язок із українцями у 11 країнах, зокрема: у Державі Ізраїлі, Республіці Молдова, Латвійській Республіці, Федеративній Республіці Німеччина, Республіці Польща, Чеській Республіці, Румунії, Грузії, Республіці Білорусь, Королівстві Іспанії та Італійській Республіці.

Крім того, на даний час здійснюються заходи щодо налагодження співпраці із закордонними українцями, які проживають у Турецькому місті Стамбул та Мармарис.

У свою чергу, голова Німецько-українського інформаційно-культурного центру Олександр Шиян проінформував присутніх про організацію роботи органів влади Німеччини із закордонними українцями та національними спільнотами у Німеччині, зокрема, акцентуючи увагу на фінансовій підтримці, яку надає влада Німеччини громадським організаціям.

Президент асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації Петро Липовенко повідомив, що перебуваючи з робочим візитом на запрошення керівництва міста Мармарис мав честь відкривати виставку «50 найкращих виробів українців» та зустрічався з представниками української діаспори в Туреччині. Також він наголосив на важливості налагодження міжнаціональних зв’язків з українською діаспорою за кордоном в контексті розвитку та активізації авіаційного сполучення між Україною та історичними батьківщинами національних спільнот.« повернутися до списку новин