Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Забезпечення кисневої терапії, використання освітньої субвенції, страхування медичного персоналу та соціальний захист дітей вразливих категорій – основні питання наради з головами РДА та об’єднаних територіальних громад

Переглядів: 67

 18 листопада, під головуванням першого заступника голови ОДА Наталі Заболотної відбулась онлайн нарада з очільниками районних державних адміністрацій та міськими головами міст обласного значення.
За дорученням голови обласної державної адміністрації Сергія Борзова, в області здійснюються відпрацювання заходів щодо готовності до розгортання і забезпечення ліжкового фонду.


«Загалом, по Вінницькій області має бути 3507 ліжок для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. Ми продовжуємо відпрацьовувати питання щодо проведення централізованих кисневих мереж і збільшення потужностей кисневих рамп. Безперечно, важливо безпечно використовувати ті кисневі мережі, які будуть», - підкреслила Наталя Заболотна.
Про основні правила експлуатації кисневих балонів у медичних закладах та заходи безпеки поінформував начальник управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько.
Також одне з перших питань порядку денного стосувалося використання субвенцій, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року №923 щодо централізованого забезпечення киснем лікарень та розгортання додаткових ліжок.
Директор Департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОДА Ольга Задорожна поінформувала про епідситуацію в області. За її словами, ситуація щодо рівня захворюваності на COVID-19 залишається досить напруженою, навіть попри зростання кількості тих, хто подолав коронавірус.
Станом на 18 листопада, в 23 опорних лікарнях області із підтвердженим COVID-19 на стаціонарі перебуває 450 дорослих та 3 дітей, з підозрою на коронавірус – 576 дорослих та 13 дітей. Відсоток зайнятих ліжок становить 51,5%.
За словами Ольги Задорожної, найбільше активних випадків COVID – 19 у Тиврівському районі, м.Вінниці, а також у Козятинському, Теплицькому і Немирівському районах області.
Директор профільного департаменту акцентувала увагу на використанні субвенції для забезпечення лікарень киснем. Вона підкреслила, що кошти мають бути використані за цільовим призначенням до 1 грудня поточного року, тобто субвенція не є перехідною.
Заслухавши інформацію, перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна акцентувала увагу на тому, що до кінця поточного місяця не менше 80 % розгорнутих ліжок обов’язково мають бути забезпечені кисневою терапією.
Під час наради також розглянули питання оплати лікарняних листів застрахованим особам під час перебування на самоізоляції. Начальник Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Михайло Олійник розповів про ключові правові аспекти: «Відповідно до внесених змін до законодавства з травня поточного року, застраховані особи, які перебувають на примусовій самоізоляції чи під медичним наглядом в зв’язку з коронавірусною хворобою, мають право на оплату лікарняних листів. Таким особам допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 50% середньої заробітної плати, не залежно від страхового стажу, медичним працівникам – 100%. Це особи, які мали контакт з інфікованими, особи з підозрою, або з підтвердженим COVID-19».
Наразі Фондом прийнято таких листів непрацездатності 1367 на загальну суму 1,4 млн грн. Станом на 4.11.2020 профінансовано 1,3 млн грн. На фінансування листків непрацездатності від 5.11.2020 по 11.11.2020 Фондом отримано ще 93 тис грн.
В свою чергу, Наталя Заболотна наголосила, що 100 % медичних працівників мають бути застраховані, тобто це весь медичний персонал, який задіяний у боротьбі з COVID-19.
Учасники наради також заслухали інформацію заступника директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Олександра Мельника щодо невідкладних питань соціальної сфери.
Зокрема, керівник акцентував увагу на тому, що до 24 листопада Департамент збирає інформацію з районів та необхідні документи для здійснення виплат дітям загиблих учасників АТО.
Наталя Заболотна нагадала, що ця виплата буде здійснюватись вперше у Вінницькій області та ініційована, в тому числі, головою ОДА Сергієм Борзовим з нагоди Дня пам'яті загиблих за незалежність України.
Наступне питання, на якому акцентував увагу Олександр Мельник, це охоплення соціальними послугами громадян в районах: «В зв'язку з карантином, особливу увагу звертаємо на надання соціальних послуг тим жителям громад, які цього потребують і не можуть самостійно себе ними забезпечити. Наразі дуже низький рівень надання соціальних послуг в Козятинському, Калинівському та Іллінецькому районах».
Щодо забезпечення окремих категорій населення технічними засобами реабілітації, Олександр Мельник повідомив, що цьогоріч області буде профінансовано майже на 80 млн грн, наразі вже отримано фінансування в розмірі 68 млн грн.
Наталя Заболотна в цьому контексті наголосила: «Це кошти з Державного бюджету і вони мають бути стовідсотково використані на потреби по відкритих замовленнях безпосередньо на місцях. Зокрема, до технічних засобів реабілітації належать візочки, милиці, різні протези, ортези, тобто те, що вкрай необхідно людям з інвалідністю».
Також перший заступник голови ОДА наголосила на необхідності безперебійного забезпечення органами соцзахисту в районах вирішення тих питань, яких потребують люди.
Окрема увага була приділена використанню освітньої субвенції у 2020 році. Про це поінформував в.о директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк. Посадовець відзначив лідерів області, які в повному обсязі використали кошти субвенції на «Нову українську школу», а саме – Козятинський район (використано субвенцію 94,1%) та м. Могилів-Подільський (використано 81,5% субвенції).
За словами Володимира Буняка, на сьогодні загальна сума використаних з бюджету коштів становить 42 370 тис. (85,2%). Посадовець також поінформував про придбання обладнання для харчоблоків у закладах освіти.
Під час наради начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош розповіла про роботу профільних служб щодо соціального захисту дітей вразливих категорій.
Підбиваючи підсумки засідання, перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна дала низку доручень за напрямками роботи.« повернутися до списку новин