Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам з 01 липня 2016 року

Переглядів: 382

     

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року №167 “Про внесення змін до деяких постанов КМУ”, починаючи з 1 липня 2016 року виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюватиметься лише через рахунки та мережу установ і пристроїв ПАТ “Державний ощадний банк України”.  

     Згаданим нормативним актом для забезпечення виплати пенсій таким особам та їх ідентифікації  передбачена емісія (видача) платіжних карток, які одночасно будуть пенсійним посвідченням (електронне пенсійне посвідчення — ЄПП), із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Його виготовлять на ім'я особи, якій призначено пенсію. Якщо ж її призначають неповнолітній або недієздатній особі, в електронному пенсійному посвідченні (у позиції “вид пенсії”) буде зазначене прізвище, ім'я та по батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.

       Строк дії такого посвідчення як платіжної картки встановлять до трьох років за умови проходження ідентифікації одержувача пенсії в банку перші 2 рази — кожних 6 місяців, а потім — через 12 місяців.

      Відомості про вид пенсії, групу, причину інвалідності та строк, на який встановлено інвалідність, в електронному пенсійному посвідченні зазначать з урахуванням вимог Порядку обліку, зберігання, оформлення та видачі пенсійних посвідчень та його органах.

      Виготовлятимуться такі посвідчення на підставі заяви, поданої до органу Пенсійного фонду України. Для цього треба надати паспорт, довідки — про реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи та про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, фотокартку 3*2,5 см. На основі  поданих документів працівник управління ПФУ заповнить заяву, для перевірки та підпису покаже пенсіонеру, приклеїть фотокартку, відсканує документи і заяву й передасть до центрального рівня, де й буде здійснюватися обмін інформацією з “Ощадбанком”. Тоді ж відвідувач отримає “Пам'ятку пенсіонера”. У ній буде зазначено відділення банку та його адресу, в якому пенсіонер переселенець має отримати своє електронне пенсійне посвідчення.

      Станом на 01 червня 2016 року на обліку в Могилів — Подільському об'єднаному управлінні ПФУ Вінницької області  перебуває 125 внутрішньо переміщених осіб, в тому числі у Мурованокуриловецькому районі 37 чол. Працівниками управління підготовлені та направленні листи — запрошення даним особам для своєчасного оформлення документів для отримання електронного пенсійного посвідчення, станом на 01 липня 2016 року у мурованокуриловецькому районі з'явилася лише 31 осіба. « повернутися до списку новин