Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

Регіональні та міжмуніципальні рішення у сфері поводження з твердими побутовими відходами обговорювали під час засідання «круглого столу» у Тульчині

Переглядів: 402

 

Участь у зібранні, що відбулося 13 липня, взяли голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко та заступник голови ОДА Василь Броварник, керівник Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, керівники Тульчинського району та міста, очільники об’єднаних територіальних громад області.

          Відповідно до законодавчих рішень, з 1 січня 2018 року в Україні діятиме заборона на захоронення несортованого сміття, тож питання поводження з твердими побутовими відходами як для регіону, так і для держави, залишається  одним зі стратегічних.

          «Тема надзвичайно актуальна. В українських реаліях це, можливо, одне з найбільш болючих питань для територіальних громад. І з часом ця проблематика буде тільки посилюватися, - зазначив у вступному слові голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій. – Для нас принципово важливо, щоб ми відпрацювали практичні інструменти і механізми, які могли б використати територіальні громади, ОТГ у вирішенні цього надзвичайно серйозного питання. Проблематика торкається не лише фінансового забезпечення. В першу чергу, дуже важливо відпрацювати методику роботи з населенням. Ми дуже часто зіштовхуємося із ситуацією, коли на етапі вирішення тієї чи іншої проблеми непідготовлена громада відмовляється від запропонованого рішення. А що робити далі? Сьогодні ми будемо відкривати у Тульчині новий полігон. І для нас цей досвід дуже важливий».

          Керівник Вінниччини також зауважив, що в рамках реалізації проекту з облаштування нового полігону ТПВ у Тульчині, відпрацьовувалися також нові інструменти щодо залучення коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, і обласна влада готова до розширення співробітництва з територіальними громадами у цьому напрямку.

          Принагідно Валерій Коровій подякував представникам програми DESPRO за партнерство та реалізовані спільні проекти. Відтак висловив сподівання, що така співпраця з часом лише поглиблюватиметься.

          Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш, у свою чергу, наголосив, що Швейцарія, як у Вінницькій області, так і загалом по Україні, працює за різними напрямками. До прикладу, спільно з муніципалітетом міста Вінниці реалізується програма енергоефективності. Також Бюро працює у сфері розвитку сільського господарства, зокрема органічного, та в галузі охорони здоров’я.

 «Ми працюємо не за нашим власним планом, а реагуємо на ті потреби, які існують. Співпрацюємо не тільки з представниками влади, а й тих громад, де реалізуємо проекти. Це здійснюється для того, щоб гарантувати активну включеність громади в роботу, - підкреслив Хольгер Тауш. – Реконструкція полігону в Тульчині, є гарним прикладом того, як реалізується міжмуніципальна співпраця, і, сподіваюсь, що ця модель слугуватиме позитивним прикладом для впровадження в інших регіонах України».

 У рамках «круглого столу» заступник голови облдержадміністрації  Василь Броварник представив на розгляд учасників зібрання кращі практики реалізації проектів у сфері ТПВ в контексті регіональної стратегії поводження з відходами. Національну стратегію у цій сфері, в свою чергу, презентував начальник управління Мінрегіонбуду Максим Баринов.

 Крім того, начальник відділу Мінрегіонбуду Лілія Попова інформувала учасників засідання про правові основи співробітництва територіальних громад. А голова Тульчинської міської об’єднаної територіальної громади Валерій Весняний презентував міжмуніципальний проект «Планування інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами в Тульчинському районі».

 Так, у рамках реалізації цього проекту в Тульчинському цільовому регіоні, до складу якого увійшли місто Тульчин, Кинашівська та Суворовська сільські ради, розроблено Стратегію Інтегрованого поводження з ТПВ, проведено 1 етап рекультивації існуючого полігону твердих побутових відходів та збудовано новий. На проведення робіт залучено фінансовий ресурс програми DESPRO, кошти обласного та міського бюджетів.

«Цього проекту не видно відразу, але ми знаємо, що результат є. В нас вже набагато менше стихійних сміттєзвалищ, їх практично подолано. Сміття прибирається, люди стали інші, починають розділяти відходи», - підкреслив Валерій Весняний.

          На завершення роботи учасники «круглого столу» оглянули новозбудований полігон та придбану для його обслуговування спецтехніку.« повернутися до списку новин