Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

До уваги страхувальників, що подають звіти за найманих працівників!

Переглядів: 456

     

    Внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування № 435 (далі — Порядок) з урахуванням вимог наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 441 (далі – наказ № 441).

   Документ набрав чинності з 01.06.2016, тому звіти за новою формою  необхідно подавати починаючи зі звіту за червень 2016 року (тобто у липні).

     Наказом № 441 форми звіту приведено у відповідність до нових правил обчислення ЄСВ, які почали діяти з 01.01.2016. Додано норми щодо подання звіту з ЄСВ у період мобілізації фізичної особи-підприємця, який є роботодавцем.

      Звертаємо увагу, що змінено форму титульного листа. Відтепер в переліку таблиць не зазначається кількість аркушів та заповнених рядків у розрізі таблиць звіту, а лише ставиться відмітка про їх подання.  Крім того, відсутній розділ щодо розписки про отримання звіту спеціалістом органу Державної фіскальної служби.

      Також, оновлено таблицю відповідності кодів категорій застрахованих осіб та кодів бази нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (Додаток 2 до Порядку). В оновленій редакції цей додаток містить інформацію щодо тарифних ставок ЄСВ до 31.12.2015 та після цієї дати.

     Форми Таблиць 5 та 6 додатку 4 залишились без змін, але наказом № 441 скасовано норму щодо черговості відображення виплат за умови їх нарахування особі в одному звітному періоді, оскільки введено єдину ставку ЄСВ 22%. Графа 20 Таблиці 6 “Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)” заповнюється лише в випадках донарахування або зменшення зайво нарахованої суми єдиного внеску за період до 01.01.2016. В таких випадках зазначається відповідний код типу нарахування.

         Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 9 розділу ІV Порядку, таблиця 6 додатка 4 призначена для формування страхувальниками, у тому числі тими, які нараховують та сплачують єдиний внесок за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), осіб рядового і начальницького складу, у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у звітному місяці. Відомості за військовослужбовців згідно з Додатком 2 зазначаються з кодом категорії застрахованої особи 31.

       Відповідно до пункту 3 розділу V звіт за період до 01.01.2016, який не подавався, надається до органу Державної фіскальної служби за формою, що діяла з 01.05.2015 року.

        За консультаціями щодо заповнення та подання звітності страхуввальникам  Мурованокуриловецького району звертатись до головного спеціаліста відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Могилів-Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Вінницької області тел. 2-11-08.

 « повернутися до списку новин