Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Микола Копачевський повідомив про проблеми, що уповільнюють надання фінансової допомоги на відновлення домоволодінь у Калинівському районі

Переглядів: 390

 

 

У своїх коментарях з приводу фінансування відновлювальних робіт у Калинівському районі  директор Департаменту  фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський наголосив:

«Відповідно до Постанови Уряду, усі  бюджетні витрати мають бути погоджені  у Міністерстві регіонального розвитку, у Міністерстві економіки і Міністерстві  фінансів . Тож по кожному домоволодінню необхідно скласти акт обстеження дефектів  та кошторис у шести екземплярах . І по кожному домоволодінню потрібно їх погодити у трьох міністерствах. Крім того ми не уникаємо тендерних процедур, хоч вони  спрощені,проте  передбачають переговорну процедуру, на яку йде три дні».

Звичайно,   дотримання  процедурних моментів викликає значну затримку у виплатах : «В даній ситуації немає п’ять днів у будівельника на підготовку необхідних документів , які треба погодити в трьох міністерствах,  після чого розпочинати фінансування . Механізм потрібно змінювати, адже люди хочуть допомоги сьогодні . Коли комісія приходить , а господаря вдома нема, то на подвір’я  ніхто  не має права зайти, потім потрібно повертатися . Щось не вписали при акті обстеження, а будівельники  ще виявили  пошкодження: потрібно робити додаткові  акти  обстеження . Саме паперова бюрократія  не дає нам оперативно і якісно надати допомогу , щоб відновити домоволодіння»,- зазначив Микола Копачевський.

Микола Копачевський також пояснив, що компенсація по чеку  передбачає досить тривалу по часу підготовчу процедуру: «У людини, яка принесла чек має бути акт огляду,  дефектний акт  і кошторис. Усі ці документи мають бути погоджені у Києві в трьох міністерствах. І лише після цього можемо компенсувати витрати по чекам. Саме в зв’язку з цим виникає затримка»

Директор Департаменту  фінансів облдержадміністрації також поінформував:    «З початку трагедії ми  почали збирати благодійні кошти.  На сьогоднішній день зайшло 314 тисяч добровільних надходжень  від людей.  Усі працівники департаментів ОДА  перерахували одноденний заробіток у цей фонд . Певна сума коштів  є у Калинівській і Вінницькій  райдержадміністраціях. Вони будуть спрямовані на індивідуальну допомогу   постраждалим, за їх заявами».« повернутися до списку новин