Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Для реалізації виборчого права громадянина України, вінничани повинні вчасно подбати про наявність необхідних документів

Переглядів: 139

Про це йшлося під час прес-конференції начальника Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області Бориса Наливайка, що відбулася сьогодні, 6 лютого, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. 

«Паспорт громадянина України є основною підставою для реалізації права  голосу  у  виборах. Відповідно до роз’яснень Центральної виборчої комісії України (Постанова ЦВК № 268 від 27 грудня 2018 року), виборець включений до списку виборців, має можливість реалізувати право голосу на виборах Президента України шляхом отримання виборчого бюлетеня за умови пред'явлення, зокрема, паспорта громадянина України. У громадянина України може бути паспорт у вигляді паспортної книжечки або у вигляді картки (ID-картки)», – зазначив Борис Наливайко. 

Він також зазначив, що громадянам,  включеним до списку виборців, на виборчій дільниці не мають права відмовити у реалізації права голосу з причин відсутності у паспорті громадянина України у вигляді книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні 25 - ти, або 45 річного віку або розбіжностей у виборчій адресі виборця, чи з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання у ID-картці. Громадяни, що мають паспорти у вигляді книжечки, або ж у вигляді ID-картки мають абсолютно рівні права у день голосування. 

«Для безперешкодної участі громадян у виборчому процесі, хотілось би наголосити, що паспорт у вигляді книжечки виготовити вже неможливо. Громадянам оформляється лише паспорт громадянина України у вигляді ID-картки. ID-картка оформляється у терміновому режимі, за 10-ть робочих днів, а регламентний строк оформлення такого паспорта становить 20-ть робочих днів. Відповідно до постанови КМУ №770 від 2.11.2016 року «Деякі питання надання адміністративних послуг у сфері міграції», визначено вартість за оформлення та вартість бланку, що становить - 279 грн. 00 коп., з них (87 грн. – оформлення та 192 грн. – вартість бланка), у разі прискореного оформлення така вартість становить - 366 грн», – наголосив Борис Наливайко. Він також зазначив, що при досягненні 25-ти та 45-ти річного віку громадяни зобов’язані упродовж місяця здійснити вклеювання відповідного фото у паспорт, в підрозділах міграційної служби, або ж у центрах надання адміністративних послуг за місцем своєї реєстрації. 

Як повідомив посадовець, у 2018 році підрозділами УДМС оформлено та видано паспортів громадянина України (ID-карток) - 55 331 ( у 2017р.  – 38 535). Вклеєно фотокарток по досягненню 25, 45 - річного віку -33 454 (у 2017р. – 39 899). Оформлено дозволів на виїзд громадян України на ПМП  -258 (у 2017р. – 297). В області функціонує – 92 робочих станцій АРМ, (з них 2 мобільні), якими оформлено та видано – 177 430 (у 2017р. – 124 242) замовлень на виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

«Сьогодні в області працюють вісім ЦНАПів для оформлення паспортних документів у м. Вінниці («Замостя», «Вишенька», «Старе місто»), м. Бар, м. Калинівка, м. Козятин, м. Немирів с. Джулинка Бершадського району, с. Агрономічне та с. Якушинці Вінницького району», – підкреслив Борис Наливайко. 

У 2018 році на спеціальний рахунок УДМС за надані адміністративні послуги надійшло коштів на загальну суму понад 63 млн. 800 тис. грн., з них перераховано до місцевих бюджетів області понад 44 млн. 660 тис. грн., а також  державного мита на суму понад  695 тис. гривень, всього 45 млн. 355 тис. гривень.  

Надано адмінпослуги громадянам із АРК: паспортів громадян України – 623; паспортів для виїзду за кордон – 852; вклеєно фотокарток до паспорта – 342; оформлено 189 спец. дозволів на в`їзд іноземця до тимчасово окупованої території та виїзд з неї; з ОРДЛО: паспортів громадян України – 623; паспортів для виїзду за кордон – 1976; вклеєно фотокарток у паспорти – 825. 

«Зважаючи на вищесказане, міграційна служба звертається до громадян, - заздалегідь потурбуватися про оформлення паспорта, якщо він втрачений, викрадений, а також за бажанням, чи необхідністю його змінити з урахуванням наведених термінів, або для вклеювання фото. Якщо паспорти оформлені, але ще не отримані громадянами, - наполегливо рекомендуємо заздалегідь з’явитися до підрозділів міграційної служби та отримати свій паспорт. Не зволікайте та не відкладайте оформлення чи отримання на останні дні березня. Адже без паспорта громадянин не матиме змоги здійснити своє волевиявлення», – наголосив Борис Наливайко. 

Для довідки: 

У зв’язку з тимчасовою окупацією АР Крим та частини території окремих районів Донецької і Луганської областей, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, створено роз’яснювальний відеоролик про необхідні кроки для реалізації свого Конституційного виборчого права, а саме: 

1) особисто звернутися до органу ведення Реєстру виборців для реалізації своїх виборчих прав, при цьому подати паспорт громадянина України;

2) написати та подати до органу вмотивовану заяву в якій вказати причину тимчасової зміни місця голосування;

3) особи, виборча адреса яких не міститься на тимчасово окупованих територіях, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їхнього голосування;

4) орган ведення реєстру зобов’язаний тимчасово змінити місце голосування та видати виборче посвідчення;

5) у випадку призначення повторної процедури голосування, переселенець зобов’язаний знову пройти вищезазначену процедуру.        

Зазначений відеоролик також розміщений на офіційній сторінці соціальної мережі «Фейсбук» УДМС України у Вінницькій області. 

Посилання: https://youtu.be/cEfdcgahpjY « повернутися до списку новин