Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині розпочинаються заходи з відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України

Переглядів: 396

 

Питання щодо відзначення  на Вінниччині ювілейної дати обговорено 2 лютого на засіданні секретаріату обласної Ради Церков і релігійних організацій в Центрі національних культур Вінниччини.

Участь у першому цього року засіданні взяли представники релігійних організацій УПЦ, УПЦ КП, УГКЦ,  УАПЦ  та РКЦ області, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрацій Ігор Салецький та голова Ради національних товариств Вінниччини Мерабі Нарсіа.

«Враховуючи важливість прийняття християнства для розвитку українського суспільства, як невід’ємної частини європейської цивілізації з метою збереження і розвитку національної культурної традиції та історичної спадщиниПрезидентом України 08 серпня 2017 року підписаний Указ «Про заходи з підготовки та відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України», в свою чергу розпорядженням Кабінету Міністрів України 08 листопада 2017 року затверджено всеукраїнський Організаційний комітет та заходи щодо відзначення на території України 1030-річчя хрещення Київської Русі-України»,- зазначив Ігор Салецький.

За його словами, засідання секретаріату Ради Церков та релігійних організацій ініційовано за дорученням голови обласної державної адміністрації з метою прийняття рішення щодо створення обласного Організаційного комітету з відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України, його персонального складу та погодження ряду заходів, які спільно будуть проводитися релігійними організаціями та органами державної влади.

В ході обговорення представниками релігійних організацій обговорено низка заходів з відзначення даного ювілею на Вінниччині. У цьому контексті священнослужителі запропонували цьогорічні виховні години, які традиційно проводяться в загальноосвітніх начальних закладах  членами обласної Ради Церков, присвятити темі: «1030 років християнству на Україні» та серед учнівоголосити літературний конкурс і конкурс на кращу шкільну виставку: «Великоднє свято».

Окрім того на секретаріаті окрема увага була приділена  обговоренню питання щодо підготовки та видання ілюстративного, історико-інформаційного довідника духовної спадщини Віниччини та розробленню новихекскурсійно-паломницьких поїздок до місць, пов′язаних з історією християнства – сакральної спадщини Подільського краю та України.

«З огляду на те, що у поточному році дані заходи передбачені Програмою підтримки діяльності національно-культурних товариств області та забезпечення міжконфесійної злагоди і духовно-морального розвитку Вінниччини на період 2016-2020 роки для їх реалізації буде залучено спільні ресурси як релігійних організацій, так і органів влади», - наголосив Ігор Салецький.

 На завершення,  членами секретаріату  вирішено затвердити склад організаційного комітету, до якого увійдуть керівники релігійних організацій та управлінь та зініційовано провести перше засідання найближчим часом.« повернутися до списку новин