Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Освітяни Вінниччини та Каунасу обмінялися досвідом впровадження реформ та євроінтеграційних процесів в освітній галузі

Переглядів: 146

    Сьогодні, 16 травня, в облдержадміністрації відбулася партнерська зустріч заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка з представниками литовської делегації освітян з міста Каунас (Литва) в рамках організації спільних освітніх проектів.

Під час зустрічі сторони обговорили питання впровадження освітньої реформи Нової української школи на Вінниччині, основні засади профільної середньої освіти,  актуальні питання євроінтеграції України у сфері освіти, та основні аспекти поглиблення українсько-литовської співпраці у галузі освіти.

До складу литовської делегації увійшли: директор Департаменту освіти м. Каунасу Віргініус Мажейка, заступник директора Центру підвищення кваліфікації учителів м. Каунасу Вілія Барзджіуніє, директор Каунаської Саулє гімназії Соната Драздавічене,  директор Каунаської прогімназії імені Т. Іванаускас Сігітас Алубаускас, директор Каунаської прогімназії імені К. Грініус Станісловас Сіманаускас.

Вінниччину представляли заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк,  в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк та проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Олена Герасімова.

Вітаючи учасників зустрічі, заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк зазначив, що співпраця з литовськими партнерами має досить тривалу і успішну історію.

«Україна та Литва мають давні дружні та історичні зв’язки. Наші держави плідно співпрацюють та розвивають двосторонні відносини. Поглиблення співпраці в культурно-освітянській сфері та обмін досвідом з литовськими колегами має для нас дуже важливе значення», – наголосив Ігор Івасюк.  Він розповів про розвиток освітньої галузі Вінниччини та основні напрямки освітніх реформ.

«Нині одним із найважливіших пріоритетів для нас є реформа середньої освіти – «Нова українська школа». Ця сфера не зазнавала жодних реальних змін уже протягом багатьох років», – доповнив в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк. Також він докладно розповів литовським освітянам про нещодавно заснований на Вінниччині Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді, де створено максимально сучасну матеріально-технічну базу, аби діти мали змогу сповна реалізувати свої освітні потреби.

Представники делегацій обговорили питання подальшої співпраці освітян м. Каунаса та Вінниччини, реалізації спільних проектів у гуманітарній сфері, обміну досвідом між вчителями та учнями шкіл міста Каунас та Вінницькою областю.

У свою чергу, Олена Герасімова зазначила, що подібний обмін досвідом та неформальне спілкування дітей має важливий виховний характер, дітки спілкуються між собою, дружать і не хочуть прощатися після завершення дружніх візитів.

«Найголовніший плюс таких візитів в тому, що спілкування і навчання англійською мовою відбувається в неформальній, вільній обстановці. Тоді знання засвоюються набагато ефективніше», – зауважила Олена Герасімова.

«Ми не вперше приїжджаємо до Вінниці, тож приємно констатувати, що місто з кожним роком змінюється на краще, розвиває свою інфраструктуру», – зазначив директор Департаменту освіти м. Каунасу Віргініус Мажейка.

Він розповів про ваучерну систему фінансування шкіл в Литві. За цієї системи гроші виділяються на навчання дитини і йдуть у вибраний нею заклад. За його словами, учні в Литві відіграють важливу роль у житті шкіл – вони впливають на прийняття важливих рішень і мають власний парламент як на рівні школи, так і на національному рівні.« повернутися до списку новин