Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

НАКОПИЧУВАЛЬНА СИСТЕМА ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ

Переглядів: 470

НАКОПИЧУВАЛЬНА СИСТЕМА ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ

      Найближчим часом почнеться другий етап пенсійної реформи - накопичувальний рівень. Оскільки солідарна система пенсійного страхування не в змозі забезпечити бажаний рівень пенсій, який прагнуть мати пенсіонери, запровадження накопичувального рівня даватиме можливість доповнювати пенсійні виплати із солідарної системи. 
     Його учасниками стануть ті, кому на дату введення виповнилося не більше 35 років, а особи, які на день перерахування страхових внесків до Накопичувального фонду не досягли 35-річного віку, можуть за власним бажанням сплачувати такі внески за договором про добровільну участь у накопичувальній системі пенсійного страхування.           Накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування почне працювати з того року, коли буде забезпечена бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду України. 
Розмір страхового внеску планується встановити в розмірі 2 відсотка з наступним його щорічним підвищенням на один процент до 7%.
      Адміністрування страхових внесків накопичувальної системи, згідно з документом, планується здійснювати через Пенсійний фонд України. Пенсійний фонд України буде зобов’язаний вести по кожній застрахованій особі облік коштів, акумульованих в Накопичувальному фонді, та надавати застрахованим особам інформацію про накопичені суми на особовому рахунку учасника накопичувальної системи. 
      Інвестування пенсійних активів Накопичувального фонду дозволить забезпечити їх захист від інфляції та приріст за рахунок отримання інвестиційного доходу. Страхові внески до Накопичувального фонду та інвестиційний дохід від інвестування цих коштів будуть звільнені від оподаткування.
Крім цього, учасники II рівня матимуть право обирати недержавні пенсійні фонди, в яких будуть накопичуватися їх пенсійні кошти через 2 роки після запровадження сплати страхових внесків до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. 
Найбільшу вигоду матимуть молоді особи, які на момент запровадження відрахувань до Накопичувального фонду розпочнуть свою трудову діяльність і до досягнення пенсійного віку зможуть накопичити значну суму коштів та, відповідно, матимуть змогу отримати високий розмір довічної пенсії. 
    Варто зазначити, що величина додаткової пенсії з другого рівня (Накопичувального фонду) знаходиться в прямій залежності від суми накопичених коштів в Накопичувальному фонді, тому буде зацікавленість у тому, щоб сума коштів у зазначеному фонді була якомога більшою.

    По-друге, запровадження накопичувальної пенсійної системи стимулюватиме громадян робити для себе пенсійні накопичення та не приховувати свою заробітну плату (дохід).Кошти, акумульовані в Накопичувальному фонді, являтимуться власністю виключно кожної застрахованої особи. У разі смерті такої особи, ці кошти передаватимуться спадкоємцям, що є відсутнім у солідарній пенсійній системі.

 

 « повернутися до списку новин