Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Особливості подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році

Переглядів: 894

15 березня 2016 року Верховною радою України був прийнятий Закон України № 1022-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році» (далі Закон № 1022).

Даним Законом внесені зміни до Закону України «Про запобігання корупції» згідно з якими у 2016 році службові особи, які на день початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов’язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому Законом України «Про запобігання корупції», протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.

Під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, відповідно до ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», розуміються Президент України, Прем'єр-міністр України, член Кабінету Міністрів України, перший заступник або заступник міністра, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Антимонопольного комітету України, Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Голова Фонду державного майна України, його перший заступник або заступник, член Центральної виборчої комісії, народний депутат України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Директор Національного антикорупційного бюро України, Генеральний прокурор України, його перший заступник та заступник, Голова Національного банку України, його перший заступник та заступник, член Ради Національного банку України, Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його перший заступник та заступник, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим, його перший заступник та заступник, радник або помічник Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, особи, посади яких належать до посад державної служби категорії «А» або «Б», та особи, посади яких частиною першою статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» віднесені до першої - третьої категорій, а також судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, їх апаратів та самостійних структурних підрозділів, керівники, заступники керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва або Севастополя, керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міста республіканського в Автономній Республіці Крим або обласного значення, району в місті, міста районного значення, військові посадові особи вищого офіцерського складу.

Національне агентство з питань запобігання корупції рішенням № 3 від 10.06.2016р. затвердило Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; форму декларації та форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Суб’єкти декларування повинні подати до Єдиного державного реєстру декларацій (далі Реєстр) відповідні документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб-сайті Реєстру через мережу Інтернет.

Суб’єкт декларування повинен зареєструватися у Реєстрі з використанням особистого ключа та посиленого сертифіката відкритого ключа електронного цифрового підпису (ЕЦП) чи шляхом застосування електронних систем дистанційної ідентифікації, що використовують бази клієнтських даних банків (BankID).

Після реєстрації суб’єкт декларування отримує доступ до власного персонального електронного кабінету, за допомогою якого здійснюється подання електронних документів, обмін повідомленнями, тощо.

Правила заповнення декларації наведені у затвердженій Формі декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Рішення 10.06.2016р. №3).

У разі виявлення суб’єктом декларування неповних чи неправильних відомостей у поданій ним декларації надається можливість виправити декларацію упродовж семи днів після подання первинної декларації шляхом створення та подання виправленого документа у Реєстрі. Якщо помилка виявлена після спливання цього строку, суб’єкт декларування повинен повідомити про це Національне агентство через персональний електронний кабінет та подати виправлену декларацію згідно з рішенням уповноваженої особи Національного агентства.

Усі документи, які подає суб’єкт декларування, зберігаються в Реєстрі і автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічній частині Реєстру.

Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Законом № 1022 також внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, які стосуються відповідальності за подання недостовірних відомостей у декларації.

Так статтю 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено частиною четвертою такого змісту:

 «Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,-

тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Відповідальність за цією статтею настає у випадку, якщо завідомо недостовірні відомості у декларації відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 мінімальних заробітних плат.

Якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 мінімальних заробітних плат настає кримінальна відповідальність, відповідно до статті 366-1 Кримінального кодексу України.

Головний спеціаліст – юрист відділу

з питань призначення, перерахунку

та виплати пенсій Могилів-Подільського

об’єднаного управління ПФУ

Вінницької області       Л. Солоненко

 « повернутися до списку новин