Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині обговорили основні аспекти пенсійної реформи

Переглядів: 396

 

 

Сьогодні, 8 серпня, у залі засідань Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради відбулося публічне обговорення основних аспектів пенсійної реформи, ініційованої Кабінетом Міністрів України та підтриманої у першому читанні Верховною Радою України.

В обговоренні взяли участь народний депутат України Сергій Кудлаєнко, директор Департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентина Кудіна, начальник Головного управління Пенсійного Фонду у Вінницькій області Олена Корчака, директор Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Лариса Попова, представники ветеранських, чорнобильських та інших інститутів громадянського суспільства Вінниччини, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, а також представники засобів масової інформації регіону.

«Сьогодні ні для кого не секрет, що частина пенсіонерів проживає за межею бідності, тому пенсійна реформа – одна з пріоритетних реформ для нашої держави», – переконаний народний депутат України Сергій Кудлаєнко.

За словами директора Департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентини Кудіної, новий проект пенсійного закону спрямований на відхід від солідарної системи нарахування пенсійних виплат та орієнтований на забезпечення соціальної справедливості. Зокрема, пенсійна реформа передбачає зміну індексації щодо нарахування пенсій, розширення кола осіб, які сплачують страхові внески, та перегляд вже нарахованих пенсій.

«Основне завдання, яке стоїть перед пенсійною реформою, – повернути громадянам розуміння того, що пенсію не призначають просто так, а її потрібно заслужити», – відзначила начальник Головного управління Пенсійного Фонду у Вінницькій області Олена Корчака.

Значну увагу у процесі обговорення пенсійної реформи було приділено проблематиці зайнятості населення як невід’ємної складової пенсійного законодавства України.« повернутися до списку новин