Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині, напередодні весняно-польових робіт, якість посівного матеріалу контролюється

Переглядів: 336

 

Днями в ЗМІ з’явилася інформація з посилом, що у Вінницькій та Волинській областях насіння зернових уражене хворобою. Безпосередньо в матеріалі мова йде про дані, які оприлюднила Держпродспоживслужба України, де йдеться, що «Повсюди триває відбір зразків посівного матеріалу та його фітоекспертиза на виявлення фітопатогенних збудників. За результатами проведених аналізів насіння у Вінницькій та Волинській областях встановлено, що насіння ярих зернових та зернобобових культур заражене альтернаріозом, аскохітозом, бактеріозом, фузаріозом, сірою гниллю, пліснявінням у межах 1-18%. Це свідчить про обов’язкове оздоровлення посівного матеріалу навесні шляхом протруювання його препаратами відповідного спектра дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб» - повідомляється на сайті Дерпродспоживслужби, що і використали журналісти пишучи відповідний матеріал.

Вінницька облдержадміністрація має намір роз’яснити та спростувати повідомлення ЗМІ, яке не об’єктивно, вирвавши з контексту тезу оприлюднило взятий на офіційному сайті матеріал, який згодом використали також і місцеві ЗМІ .

Держпродспоживслужба України на даний час забезпечила здійснення лише у двох областях України аналіз зразків посівного матеріалу (насіння) та його фітоекспертизу на виявлення фітопатогенних збудників.

«Дані аналізи – це моніторингові дослідження, які здійснюються аби оцінити необхідність оброблення насіння перед посівом» – зазначає начальник Держпродспоживслужби України у Вінницькій області Григорій Сидорук.

У Департаменті агропромислового розвитку Вінницької ОДА підкреслюють, що саме завдяки таким аналізам сільгоспвиробник має можливість чітко визначити, які протруйники використати для підготовки насіння до посівів, що дасть можливість зберегти якість та підвищити урожайність ярих зернових  для подальшої реалізації продукції.

Здивований такими висновками журналістів і голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. За його словами, на превеликий жаль, такі висловлювання зазвичай призводять до негативного сприйняття ситуації загалом у державі. Інформація вирвана з контексту, зручна для редакції, може нанести значного негативного впливу особливо при залученні потужних інвесторів, які моніторять ситуацію.

Тож, як підсумок, до цієї інформації є конструктивна пропозиція: давайте будемо об’єктивними,  спільно працювати на позитивний імідж  як нашої області , так і України у світі, разом знаходити шляхи вирішення проблем, яких у нас нажаль є дуже багато. І головне! Давайте дотримуватись основного принципу нашого суспільного життя – держава починається з кожного з нас!« повернутися до списку новин