Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

Верховна рада внесла зміни в Закон "Про статус ветернів війни, гарантії їх соціального захисту", якими виключено термін радянської та російської історіографії

Переглядів: 283

Верховна Рада схвалила зміни до Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Урядовий законопроект №5697  підтримав 241 народний депутат.
 
Із закону виключили термін радянської та російської історіографії.
 
"У тексті Закону слова і цифри "Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років", "Великої Вітчизняної війни та війни з імперіалістичною Японією", "Великої Вітчизняної війни", "Великої Вітчизняної війни та війни з Японією", "Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією" замінити словами "Другої світової війни", а слова "Великої Вітчизняної воєн" - словами "Другої світової воєн"", -  йдеться в тексті закону.
 
Як відомо, СРСР вступив у Другу світову війну на боці нацистської Німеччини у 1939 році. Термін радянської і російської історіографії "Велика Вітчизняна війна" застосовується до періоду Другої світової війни між 22 червня 1941 року і 9 травня 1945 року – війни між гітлерівською Німеччиною і сталінським СРСР.
 
Нагадаємо, у 2015 році в Україні були прийняті закони про декомунізацію. Зокрема, 9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який прийшов на зміну "Дню перемоги" над фашизмом у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років, що святкують у Росії і  ряді інших пострадянських держав. 8 травня Україна відзначає День пам'яті і примирення.

 
За інформацією:

Дзеркало тижня

Верховної Ради України


www.memory.gov.ua« повернутися до списку новин