Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині розглянули актуальні питання державної політики і законодавства у сфері протидії торгівлі людьми

Переглядів: 337

Сьогодні, 21 листопада, у приміщенні облдержадміністрації під головуванням заступника голови-директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбувся круглий стіл з питань державної політики і законодавства у сфері протидії торгівлі людьми у Вінницькій області.

У засіданні взяли участь представники профільних підрозділів облдержадміністрації, громадських організацій, що відповідають за питання сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

У вступному слові Ігор Івасюк наголосив, що ця тема є дуже актуальною з точки зору захисту прав людей, які при різних обставинах потрапляють в такі умови, де стають предметом насильства та фізичної чи трудової експлуатації: «Облдержадміністрація тримає це питання на системному контролі. Минулого року прийнято Обласну комплексну програму підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021 року. Ця програма має надійну фінансову підтримку, виділено 250 тисяч грн на її реалізацію. Також працює міжвідомча комісія, яка має регулярні засідання, де розглядаються питання з даної тематики. Хочу відмітити, що у 2005 році був проведений моніторинг місією Європейського Союзу, де було визначено, що Вінницька область найбільш послідовно займається цією проблематикою. Як наслідок, ми маємо певні результати, наприклад, Вінницька область займає перше місце в Україні у рейтингу областей, які встановлюють статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми, що говорить про довіру до органів влади, відповідних служб та організацій, які спільно працюють у даному напрямку. На сьогоднішній день такий статус мають 40 осіб».

Відповідно до порядку денного на засіданні були розглянуті ряд важливих питань. Зокрема,  заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Олександр Мельник проінформував про стан реалізації державної політики у сфері протидії людьми у Вінницькій області. Директор Вінницького обласного ЦСССДМ Олена Стоялова доповнила  про надання комплексу соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми. Про роботу служб у справах дітей у сфері протидії торгівлі людьми, проінформувала головний спеціаліст сектору профілактики дитячої бездоглядності ССД ОДА Ірина Воробйова. Заступник начальника управління – начальник відділу позашкільної освіти, виховання та шкіл-інтернатів управління загальної середньої освіти та виховної роботи Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Тетяна Лісогурська надала інформацію про стан превентивної роботи з питання протидії торгівлі людьми. Про боротьбу із злочинністю, пов’язаною з торгівлею людьми доповів  т.в.о. начальника Управління боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Олександр Остачинський. Завідувач сектором з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області Ігор Березенський повідомив про діяльність управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області у сфері протидії торгівлі людьми. Про роботу закладів охорони здоров’я Вінницької області у сфері протидії торгівлі людьми проінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Надія Марусяк.

Під час засідання круглого столу національний спеціаліст проектів координатор проектів ОБСЄ в Україні Надія Кондибіна розповіла про результати діяльності щодо превентивних дій, співпраці та організації надання практичної допомоги постраждалим від насильства, торгівлі людьми. Голова правління Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії» зупинила свою увагу на тому, що співпраця представників органів виконавчої влади, громадськості та міжнародних організацій у наданні допомоги особам постраждалим від торгівлі людьми - запорука успішної їх реінтеграції. Про поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Вінницькій області доповіла президентка неурядової громадської організації феміністичне об’єднання «Прогресивні жінки».« повернутися до списку новин