Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Позачергове засідання районної державної протиепізоотичної комісії

Переглядів: 408

В зв’язку з проведенням карантинних заходів пов’язаних із захворюванням свиней в селі Посухів на африканську чуму свиней в приміщені райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Івана Гончара відбулося позачергове засідання районної державної протиепізоотичної комісії з порядком денним:

«Про відшкодування збитків жителям села Посухів гр. Ходзінському В.В. та гр.Воскобойніку М.Л. спричинених захворюванням тварин на африканську чуму свиней».

Заслухавши та обговоривши інформацію голови Надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації Івана Гончара про  те, що відповідно до Постанови КМУ від 31.10.2012 р. №1003  (зі  змінами та доповненнями) «Про затвердження Порядку відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб» визначено умови відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої фізичним і юридичним особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб (далі - завдана майнова шкода (збитки). Відшкодуванню підлягає вартість сільськогосподарських тварин, що були вилучені з метою знищення або забою. У разі виникнення на окремій території України надзвичайної ситуації, пов’язаної з особливо небезпечними (карантинними) хворобами сільськогосподарських тварин, та прийняття  Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією рішення про запровадження карантину відшкодування майнової шкоди (збитків) у зв’язку з вилученням сільськогосподарських тварин здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Виділення і використання зазначених коштів здійснюється відповідно до Порядку використання коштів резервного фонду бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 р. № 415. У разі коли зазначені сільськогосподарські тварини застраховані, відшкодування майнової шкоди (збитків здійснюється страховиками відповідно до укладених договорів.

Також, голова Надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації Іван Гончар зазначив, що 10.10.2017 р. відповідно до Планів заходів з ліквідації африканської чуми свиней  в домогосподарствах Віктора Ходзінського та Миколи Воскобойніка с. Посухів вилучено  5 голів свиней вагою 427 кг. 

  В зв’язку з відсутністю на території району заготівельних та м’ясопереробних підприємств для розрахунків збитків взято середню ціну по району відповідно підтверджуючого документу (лист Головного управління статистики у Вінницькій області від 17.10.2017 року за №05-54/9526).  За 8 місяців 2017 року середня реалізаційна ціна  становить  за 1  тонну живої ваги без ПДВ 30348,80 грн., відповідно сума, яку необхідно виділити на компенсацію збитків становить 15550,72 грн.

Комісія вирішила:

  1.    Інформацію голови Надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації Івана Гончара взяти до відома.
  1.      Затвердити Висновки про відшкодування матеріальних збитків потерпілим особам.

   3.   Виконавчому комітету Курашовецької сільської ради передбачити в кошторисі доходів на видатки коштів на відшкодування збитків, завданих внаслідок впровадження карантину тварин домогосподарствам:

           - гр. Ходзінського Віктора Вікторовича;

- гр. Воскобойніка Миколи Лукича.

 « повернутися до списку новин