Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

На Вінниччині проведено ряд профілактичних заходів щодо запобігання бездоглядності дітей

Переглядів: 531

Задля забезпечення благополуччя та безпечного середовища для розвитку та виховання дітей шляхом посилення профілактики бездоглядності дітей службою у справах дітей облдержадміністрації було проведено ряд заходів.
Як зазначила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош під час прес-конференції 22 лютого, працівниками служби велась системна та послідовна робота з сім’ями, де діти знаходяться в складних життєвих обставинах, а це 622 сім’ї, в яких більш ніж 1200 дітей. Характеристика таких сімей (а це 420-неповні сім’ї) дала можливість спрямувати роботу з дітьми даної категорії з урахуванням їх потреб та психологічних переживань.
Була активована просвітницька робота з дітьми та батьками. Протягом 2016 року працівники служб у справах дітей провели більш як тисячу лекцій перед батьківською аудиторією та майже З тис. лекцій та бесід з дітьми.
В контексті профілактики дитячої безпритульності були і житлові питання дітей. На сьогодні 253 дитини-сироти мають житло.
З метою збереження дитини в біологічній родині службами проводились рейди щодо виявлення порушень по відношенню до виховання дітей в сім’ях. Загалом по області проведено більше 2 тисяч обстежень сімей, вилучено 97 дітей, попереджено більше 800 батьків, а по відношенню до 250 ініційовано притягнення до відповідальності. В контексті профілактики дитячої безпритульності протягом звітного періоду проводились профілактичні рейди різної направленості «Нічне місто», «Вокзал», «Канікули», «Діти вулиці», «Урок» та інші, загалом по області відбулось 1237 рейдів, які дали змогу вчасно відреагувати на знаходження дітей в нічний час без супроводу дорослих та запобігти іншим негативним проявам. Під час таких рейдів було виявлено близько півтисячі дітей.
З метою захисту дітей, забезпечення їх прав та інтересів ССД здійснювати нагляд і контроль за:
- 712 усиновлених дітей (а це використання коштів, умови виховання і розвитку);
- 2523 дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування;
- 118 статусних дітей, які проживають на території області з інших регіонів;
- 28 статусних дітей, які переселилися із зони проведення АТО;
- 8 статусних дітей з інших країн, які проживають на території області;
- 1269 дітей, які опинились в СЖО.
Окрім того, протягом звітного періоду в межах забезпечення прав дітей, їх захисту та представлення їхніх інтересів працівники ССД:
взяли участь у судовому засіданні - 3501;
- підготували питань на засідання Комісій з захисту прав дитини - 3299
- надали дозволи на переведення та відрахування з навчальних закладів-15 74
- проведено нарад, семінарів в рамках взаємодії з питань охорони дитинства - 241
- розглянуто звернень громадян - 10839
- проведено прийомів громадян - 11075, на яких побувало 12406 осіб.« повернутися до списку новин