Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Взаємодія влади і медіа у просуванні та комунікуванні євроінтеграційних реформ у Вінницькій області

Переглядів: 374

 

З метою тісної співпраці з регіональними журналістами та для посилення спроможності регіональних медіа у висвітленні тем, які стосуються імплементації Угоди про асоціацію, а також збільшення обсягів якісної інформації,  2 лютого, у арт-просторі «Галерея ХХІ» відбулась зустрічі-дискусія за участі представників обласної державної адміністрації, Вінницької міської ради, громадських організацій та журналістів.

Зустріч організована в рамках реалізації інформаційних заходів проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна – ЄС в українських медіа», що втілюється Польським Фондом міжнародної солідарності та двома українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».   

Спілкуючиь з присутніми,  керівник проекту Ізабелла Хруслінська презентувала Стратегію комунікування європейської інтеграції України, яка була розроблена незалежною Експертною групою у тісній співпраці з Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Кабінету Міністрів України, а також у консультаціях з Представництвом Європейського Союзу в Україні та ключовими медійними та неурядовими гравцями у сфері комунікування європейської тематики в Україні. Керівник проекту зазначила, що його почали реалізовувати у 2015-му році. Впродовж двох років  вітчизняні журналісти та редактори мали можливість відвідати семінари, майстер-класи з  інформування суспільства про євроінтеграційні процеси в Україні; взяти участь у тематичний конкурсах. Нині реалізують другий етап, який триватиме до 2019 року.

Як зазначила Ізабелла Хруслінська, проект реалізують не для того, щоб пропагувати євроінтеграцію, а пояснити суспільству через медіа необхідність реформ в Україні, їхню суть, а також розказати про  проблеми країн Євросоюзу.

Учасники проекту представили Стратегію комунікування європейської інтеграції України, зокрема, концепцію чотирикутника співпраці «державні органи – міжнародні партнери – громадянське суспільство - медіа».

У свою чергу, представники виконавчої влади,  місцевого самоврядування та журналісти   мали можливість поділитись вінницьким досвідом стосовно  співпраці влади і медіа як у місті Вінниця, так і в області. Журналісти зазначили, що проблем для комунікацій з місцевої владою не існує. Керівники області та міста, а також їх заступники завжди відкрити до діалогу та спілкування з журналістами.  На що голова наглядової ради ПАТ НСТУ Тетяна Лєбєдєва запропонувала зробити Вінниччину пілотним полігоном з розповсюдження досвіду співпраці медіа і влади та поширити його іншими регіонами.« повернутися до списку новин