Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

До програми «Доступні ліки» долучилися 20 іноземних і 15 українських виробників та 1400 аптек – МОЗ

Переглядів: 340

До проекту Міністерства охорони здоров’я України «Доступні ліки», який передбачає реімбурсацію вартості ліків, долучилися 35 виробників. «Це 18 виробників з ЄС, 15 з України, ізраїльський – «Тева», і один виробник із Індії. На серцево-судинні захворювання – 16 МНН і 127 торгівельних назв, на бронхіальну астму – 3 МНН і 6 торгівельних назв, на цукровий діабет другого типу – 2 МНН, 24 торгівельні назви. Загалом це 157 ліків-учасників програми», – розповіла Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. 
«Серед 157 найменувань, 21 найменування – це 100% безкоштовні ліки для хворого по трьох нозологічних групах. Це діапазон від 8 до 525 гривень», – додав Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я України. Надалі список виробників-учасників розширюватиметься. Рішення про розподіл виділеної суми коштів між нозологічними групами приймають місцеві органи влади.
Щоб отримати ліки безкоштовно або із частковою оплатою, пацієнтові потрібно звернутися до свого лікаря, отримати рецепт, виписаний за міжнародною непатентованою назвою (зразок на сайті МОЗ), і з цим рецептом звернутися в аптеку, яка є учасником програми. Найдешевший препарат з відповідною діючою речовиною (за МНН) за рецептом можна отримати безкоштовно, дорожчі – із частковою доплатою. Термін дії рецепту – 30 днів.
По всій території України до програми долучилися або у процесі укладання угоди – близько 1400 аптек. Лідери серед областей – Вінницька, Чернівецька, Полтавська, Миколаївська, Івано-Франківська, Черкаська та Херсонська області, де попередню домовленість із розпорядником коштів про участь у проекті мають вже більше 100 аптек. Список аптек-учасниць програми має бути опублікований на сайті МОЗ та місцевих органів влади. Самі аптеки позначені спеціальною наліпкою учасника програми і мають публікувати списки наявних ліків, які беруть участь у програмі.
Представники МОЗ зазначили, що виділених 500 мільйонів гривень на поточний рік достатньо. «За нашими розрахунками, коштів по 21-й МНН, які є у проекті, вистачає в обсязі 350 мільйонів гривень. Якщо сюди включити тих людей, які зараз не купують ліки за браком коштів, і додати, що проект реалізовується з квітня, а не січня, то цих коштів абсолютно вистачить. Більш того, у нас є запевнення з боку уряду, що якщо на наш проект не вистачатиме коштів, уряд за корекцією бюджету восени готовий додати до проекту стільки коштів, скільки необхідно», – зазначив Роман Ілик.
Роман Ілик нагадав, що програму «Доступні ліки» здійснюють у рамках Національної політики забезпечення населення лікарськими засобами до 2025 року. «Цю політику ми подаємо на затвердження до Кабінету міністрів України. Ми дуже розраховуємо на швидке ухвалення цього документу, тому що це чіткий орієнтир для ринку і для пацієнтів», – зазначив він. Дмитро Романович, старший проектний менеджер офісу реформ Кабінету Міністрів України, запевнив, що реформа охорони здоров’я є однією із найбільш пріоритетних, і уряд надалі сприятиме її імплементації.
Список препаратів на відшкодування опублікований на сайті МОЗ.
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170403_d.html« повернутися до списку новин