Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

На Вінниччині під час надзвичайної ситуації на Калинівському  арсеналі ефективно спрацювала система цивільного захисту. Відновлювані роботи тривають

Переглядів: 382

 

Про це сьогодні зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій  під час прямого ефіру виїзної редакції Громадського радіо у  м. Вінниці.

Окреслюючи ситуацію щодо вибухів поблизу Калинівки , очільник Вінниччини  повідомив: «На військовому арсеналі збережено понад  68% боєкомплекту,  що важливо - найбільш дороговартісного. Надзвичайно ефективно спрацювала система цивільного захисту – жодна людина не загинула. Потрібно розуміти наступне: після  схожої ситуації  у березні на Харківщині, ми на  своїй території проводили три навчання з питань цивільного захисту. Тож люди,  які проживають у 5-ти кілометровій зоні від арсеналу мали відповідну пам’ятку на випадок надзвичайної ситуації».

Валерій Коровій зазначив, що із зони вибухів було евакуйовано до 30 тисяч людей, з яких близько 20 тисяч  виїхали власним транспортом . Спільними зусиллями евакуація була завершена за  3 години. Волонтери допомагали максимально.

« Дійсно, ми мобілізували весь громадський транспорт з міста Вінниці, який забезпечував евакуацію населення. Нам вдалося уникнути паніки», — підкреслив Валерій Коровій. Він  також наголосив, що під час евакуації не було зафіксовано жодного випадку мародерства.

«На сьогоднішній день ми підійшли до завершальної стадії робіт. Замінено 4500 вікон і  відремонтовано 1500 будівель. Будинки є різні. На сьогоднішній день ми бачимо ситуацію, що при заміні вікон  деякі старі будинки  починають осуватися. Нам потрібно ще додатково біля 8 мільйонів гривень на вирішення проблем, пов’язаних з наслідками, які виникають в процесі відновлення пошкоджених будівель. Відповідно  постанови Кабінету Міністрів було виділено 100 мільйонів гривень з резервного фонду, проте касові видатки склали  лише 28 мільйонів гривень з державного бюджету. Це обумовлено тим, що кошти з державного бюджету не розвозяться в мішку, не роздаються за забаганками людей. Є певні чітко визначені процедури їх використання, вони достатньо консервативні. Щоб поміняти вікно, потрібно виїхати бригаді, зробити проект, виготовити вікно, поставити його. Це все за кошти когось із підрядників. Це ресурс, який потрібно залучити, спілкуючись з приватними компаніями», — пояснив очільник Вінниччини.

 Він також підкреслив: «Для нас є принципово важливим, що ситуація навколо вибухів у Калинівці з перших хвилин знаходилась у зоні  постійної уваги Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, і ми дуже вдячні йому за підтримку . На сьогоднішній день, спільно із Службою з питань надзвичайних ситуацій України, очолюваною Миколою Чечоткіним, обласна адміністрація розробила конкретні пропозиції, які даватимуть можливість підвищити ефективність роботи, особливо на початкових стадіях виникнення надзвичайних ситуацій, коли люди найбільш потребують практичної допомоги».

За словами  керівника області, на сьогоднішній день розглядається питання зі службою ДСНС  про те, щоб організувати дві спеціалізовані військові частини, які будуть дислоковані в різних частинах України і зможуть оперативно реагувати на надзвичайні ситуації і стихійні лиха та  ліквідовувати їх наслідки. Повинні бути також враховані питання  надання оперативної матеріальної допомоги постраждалим людям, а також має бути розроблена нормативно-правова база  з надання відшкодування  постраждалим, які самостійно ремонтували  будинки, купували будматеріали. Зараз же доводиться на ці цілі вишукувати місцеві резерви.

«Це елементарні, базові речі, але вони є вкрай важливими  для своєчасної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій»,- підсумував Валерій Коровій.« повернутися до списку новин