Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Зменшено податкове навантаження на пенсії

Переглядів: 379

      2 червня 2016 р. Верховною Радою України було ухвалено Закон України № 1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій», який набув чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування (опубліковано - 14.06.2016), тобто з 1 липня 2016 р.

     Цим Законом через внесення змін до пп. 164.2.19 п. 164.2 си.164 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) збільшено неоподатковуваний розмір пенсій (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, одержуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом. Такий неоподатковуваний розмір установлено на рівні 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), установленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 р. – 10740 грн). Тобто з 1 липня цього року, якщо розмір пенсії не перевищуватиме 10740 грн. вона взагалі не буде оподатковуватись.Оподаткуванню підлягатиме лише перевищення розміру пенсії понад 10740 грн.

    Слід зазначити, що такий порядок оподаткування пенсій стосуватиметься всіх пенсіонерів: як непрацюючих, так і тих, що перебуваючи на пенсії, ще й працюють.

    В Україні  з 2015 р. оподатковувалися пенсії, розмір яких перевищував три розміри мінімальної заробітної плати (в частині такого перевищення). Так, у 2015 р. оподатковувалося перевищення пенсій розміром понад 3654 грн., з 1 січня до 1 липня цього року оподаткуванню підлягало перевищення розміру пенсій понад 4134 грн.

   Слід також зазначити, що на підставі пп. 1.7 п. 16 підрозділу 10 розділу XX Кодексу з набранням чинності цим Законом пенсії в названому розмірі не обкладатимуться також військовим збором. Відповідно в разі перевищення пенсії понад установлений розмір тільки сума перевищення пенсії обкладатиметься військовим збором за ставкою 1,5 %.

   Також Законом внесено зміни до п. 167.4 ст. 167 Кодексу, якими змінено ставку (з 15 на 18%) обкладання податком на доходи фізичних осіб, яка застосовуватиметься до суми перевищення пенсії (враховуючи суму її індексації, нараховану відповідно до Закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Кодексу.

   Тобто з 1 липня 2016 р. перевищення пенсійних виплат понад установлений розмір (у поточному році – понад 10740 грн.) обкладатиметься податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%.

   Внесені Законом зміни в оподаткування пенсійних виплат не стосуються оподаткування пенсій, одержаних громадянами України з іноземних джерел. Такі пенсії, як і раніше, обкладатимуться податком на доходи фізичних осіб в повному обсязі за ставкою 18% як іноземні доходи відповідно до пп. 170.11.1 п. 170.11 Кодексу (якщо інше не встановлене міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України).

   Також Верховною Радою України не було підтримано передбачені ухваленим законопроектом пропозиції щодо скасування понижуючого коефіцієнта для виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Тому впродовж цього року працюючі пенсіонери, розмір пенсій яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, продовжуватимуть одержувати пенсію, на 15% меншу від призначеної. А пенсіонери, що працюють на спеціальних посадах (посади державної служби та прирівняні до них посади), до кінця цього року взагалі не будуть одержувати призначену їм пенсію.

 

Заступник начальника Могилів-Подільського

об’єднаного управління ПФУ                                                                                                    Т.Реморова« повернутися до списку новин