Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Народ, який думає на один рік – вирощує хліб; народ, який думає на десять років – вирощує сади; народ, який думає на сто років – вирощує молоде покоління

Переглядів: 221

Під таким гаслом сьогодні відбулось розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради на базі комунального закладу «Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат». Участь у роботі засідання взяли: голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник,  заступники голів обласної державної адміністрації та обласної Ради, члени Координаційної ради – голови районних рад, міських голів міст обласного значення, голови ОТГ, керівники галузевих управлінь, депутатський корпус.

«Програма національно-патріотичного виховання молоді прийнята лише у трьох областях України, включаючи Вінниччину. Переконаний, що сучасна молодь повинна бути тією рушійною силою, яка здатна змінити майбутнє країни на краще. Саме тому необхідно якнайбільше уваги приділити національно-патріотичному вихованню молодих людей, їх національної свідомості, ідентичності, формуванню громадянської позиції», - зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник .

В Україні національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку національної свідомості на основі суспільно-державних цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність), формування у громадян почуття патріотизму, поваги до Конституції і законів України, соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи, готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, сповідування європейських цінностей. Національно-патріотичне виховання є важливим засобом громадянської освіти.

«Ми багато говоримо про патріотичне виховання або виховання дітей, але, коли це виходить на практичну площину ми бачимо проблематику. У нас багато формалізованого патріотизму. Держава, яка не працює над формуванням патріотичного виховання – приречена. Я глибоко переконаний,що нам потрібно повернутись до розвитку руху пластунів. Підсилити цей напрямок, саму ідею. Спробуємо активізувати роботу пластунів в кожному району. Виділи асигнування з обласного бюджету. Адже все починається з дитинства», - зауважив голова обласної державної Валерій Коровій.

Відповідно до порядку денного засідання, були заслухані доповіді членів ради щодо діяльності органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, освітніх закладів, громадських організацій щодо національно-патріотичного, духовно-морального виховання молодого покоління та хід виконання Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей а молоді на 2017-2020 роки.

Учасники Координаційної ради також обговорили особливості та відмінності нового етапу стратегічного планування збалансованого регіон ального розвитку Вінницької області на 2021-2027 року.« повернутися до списку новин