Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Засуджені мають можливість оформити пенсію під час відбування покарання

Переглядів: 859

    

Раніше діючим законодавством не була передбачена можливість призначення пенсії за віком або по інвалідності засудженим, які під час відбування покарання у виправних колоніях України досягли пенсійного віку або втратили працездатність. Для забезпечення конституційних прав засуджених на пенсійне забезпечення Верховною радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засуджених до європейських стандартів».
      Стаття 122 Кримінально-виконавчого кодексу України в новій редакції надає можливість засудженим особам, які набули пенсійного віку або втратили працездатність, реалізувати своє право на оформлення та отримання ними пенсії під час відбування покарання у виправних установах України. Відтепер особа, яка відбуває покарання, може надати адміністрації виправної колонії клопотання про забезпечення необхідних умов для призначення їй пенсії за місцезнаходженням виправного закладу, у тому числі щодо виклику представників Пенсійного фонду України для прийняття документів, необхідних для призначення пенсії, безпосередньо від засудженої особи.

      Крім того, пенсія може призначатися на підставі довіреності. Для вирішення питання щодо оформлення та призначення пенсії особі, яка відбуває покарання, довіреній особі, необхідно звернутись до органу Пенсійного фонду України за місцезнаходженням виправного закладу та подати всі необхідні для призначення пенсії документи.
      Слід також відзначити, що пунктом 4 статті 122 Кримінально-виконавчого кодексу України (з врахуванням внесених змін) час роботи засуджених у період відбування покарання у вигляді позбавлення волі зараховується у стаж роботи для призначення трудової пенсії.
     При цьому, статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та статтею 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що будь-які періоди роботи зараховуються до стажу для призначення пенсії за умови сплати страхових внесків. Тому для зарахування до страхового стажу при призначенні пенсії будь-яких періодів роботи за час відбування покарання обов'язково необхідно підтвердити сплату страхових внесків за такі періоди.
      Пенсії, що призначені засудженим, перераховуються органами Пенсійного фонду за місцем відбування покарання пенсіонера на загальних підставах.

 « повернутися до списку новин