Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Питання утилізації твердих побутових відходів та стан питної води в області обговорили сьогодні в облдержадміністрації

Переглядів: 359

 

15 червня, в приміщенні обласної державної адміністрації відбулось засідання екологічної комісії під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка.

Для обговорення на засідання комісії винесено 3 основних блоки питань. Зокрема, питання поводження з твердими побутовими відходами, необхідність вжиття заходів для очищення річок та водойм області, які служать джерелом питної води для населення та приведення до належного стану парків, які мають особливий статус.

 «Шановні присутні, хочу звернути особливу увагу на стан справ стосовно поводження з твердими побутовими відходами. Зокрема, хочу нагадати, що з 1 січня 2018 року буде заборонено захоронення несортованого сміття. Саме тому, на сьогодні ведеться активна робота з боку Департаменту житлово-комунального господарства і напрацьована вже ціла стратегія з поводження з твердими побутовими відходами. Активно залучались до розгляду даного питання голови міст обласного значення і по кожному місту визначалась окрема стратегія, для комплексного вирішення цього питання. Також, я би хотів щоб сьогодні ми розглянули стан справ стосовно водопровідної води. Особливої актуальності це питання набуло в останні дні і необхідно знайти розумне рішення для його вирішення», – зазначив Андрій Гижко.

Про стан справ у питанні поводження з твердими побутовими відходами в області та загальні тенденції в цій галузі членів комісії поінформував директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики і інфраструктури Сергій Волков.

«На сьогодні проведено значний об’єм роботи. Департаментом розглянуто і напрацьовано багато напрямків вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами. Зазначу, що на сьогодні в області є 784 полігони, які мають відповідну документацію. На даному етапі 84% населення області охоплені наданням послуг з вивезення ТПВ і в цьому напрямку працює 61 підприємство різних форм власності та різних напрямків діяльності у цій сфері. Нажаль, на сьогодні ми маємо значний рівень зношеності спецтехніки, а саме 68%. Ще одним болючим питанням в цій галузі є недостатнє усвідомлення населенням необхідності належного поводження з ТПВ. Це питання потребує значного доопрацювання, проведення широкої просвітницької кампанії серед населення, особливо серед молоді та підростаючого покоління», – зазначив Сергій Волков.

Про стратегію та основні напрямки діяльності в сфері поводження з твердими побутовими відходами розповів заступник голови обласної державної адміністрації Василь Броварник

«Стратегія Вінниччини – кардинально змінити ситуацію з поводженням з ТПВ ще в цьому році. Тому до 2018 року необхідно провести системну роботу на базі районів з переробки сміття. Планується три напрямки роботи. Зокрема,  рекультивація існуючих полігонів і їх зонування на квадрати. Другим аспектом є сортування, максимальна переробка сміття і лише тоді захоронення не перероблених залишків. І третій напрямок це технічне забезпечення, а саме вирішення питання з автотранспортом. Тому логістику необхідно підлаштовувати під вибудовану систему. Оптимальним є забезпечення двома великими та чотирма малими машинами на один район», – зауважив Василь Броварник.

Також, на комісії детально розглянули питання стану водопровідної води в області, а також стан річок та джерел забору води в регіоні.

«На сьогоднішній день напрацьовано значний комплекс заходів з вирішення питання водопровідної води. Тому належний стан питної води в регіоні це не лише питання облводоканалу. Адже дане підприємство здійснює лише забір води з джерела. На сьогодні необхідно вирішувати питання розчищення річки Південний Буг та її основних приток, очищення берегів, проведення берегоукріплювальних робіт та днопоглиблювальних робіт, щоб питання вирішувалось комплексно та належним чином», – зазначив Андрій Гижко.« повернутися до списку новин