Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Формування самодостатньої сім’ї, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми – одні з основних напрямків роботи органів соціального захисту населення Вінниччині

Переглядів: 764

 

Про це розповіла директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна під час щопонеділкової апаратної наради голови ОДА з керівниками департаментів та служб області.

«Міністерством соціальної політики неодноразово схвально відмічались результати роботи Департаменту у напрямку формування самодостатньої сім’ї, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми, яких вдалось досягнути завдяки створенню в структурі Департаменту окремого відділу відповідального за цей напрямок. Так, у 2017 році проведено низку проектів, спрямованих на покращення фінансової грамотності багатодітних та малозабезпечених сімей, якими охоплено всі райони та міста обласного значення. Важливо, що ці проекти дійсно допомогли учасникам заходів отримати та удосконалити нові навики щодо ведення сімейного бюджету та підвищити коефіцієнт фінансового інтелекту в родинах», - наголосила Наталя Заболотна.

В рамках стратегії здійснено апробацію нових форм сімейного дозвілля та популяризації сімейних цінностей, спрямованих на укріплення сім’ї. З цією метою проведено нові цікаві сучасні заходи. Також, продовжено роботу щодо стимулювання розвитку змістовного дозвілля сімей, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та підтримці талановитих та обдарованих дітей із соціально вразливих категорій сімей.

Вперше Департаментом проведено обласну акцію «Подорож у дитячий світ» до Дня захисту дітей, яка відбулася на базі «Подільського зоопарку». Такими цікавими заходами вдалося охопити понад 4 тисячі дітей з усієї області.

На постійній основі запроваджено моніторинг діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству з виїздом у райони та міста області. Також проведено навчання для фахівців районів, які впроваджують корекційні програми з особами, які вчинили насильство в сім’ї. В результаті чого налагоджено взаємодію суб’єктів на місцевому рівні та на 30% збільшено кількість районів, в яких впроваджуються корекційні програми.

«Хочу додати, що в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та з метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї, Департаментом проведено низку заходів спільно з суб’єктами взаємодії. Позитивним показником проведеної роботи є збільшення на 10 % звернень з приводу насильства в сім’ї. Ще одним важливим досягненням в даному напрямку є співпраця з Фондом народонаселення ООН в Україні та реалізація проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», в рамках якого створено 4 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги жертвам насильства. Наша подальша співпраця з Фондом буде спрямована на налагодження роботи відділення тимчасового перебування для осіб, постраждалих від домашнього насильства в Комплексному центрі надання соціальних послуг», - зазначила Наталя Заболотна.

Також, посадовиця розповіла, що у 2017 році спільно з громадськими організаціями проведено цикл навчань для відповідальних осіб райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення за проведення процедури встановлення статусу  особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

З метою привернення уваги до проблеми торгівлі людьми проведено три широкомасштабні інформаційні кампанії в усіх районах та містах області. Така робота значно підвищує рівень обізнаності населення щодо ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

«Вінницька область займає першу сходинку в Україні у рейтингу областей щодо кількості осіб, яким встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З 2012 року в області встановлено 42 статуси особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Проте, це не говорить про більшу кількість в області випадків торгівлі людьми, а свідчить про налагоджену роботу та співпрацю з громадськими організаціями щодо ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми», - додала керівник Департаменту.

З метою запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі минулого року вжито кроків щодо посилення інституційних механізмів утвердження гендерної рівності. Так, в області діє Експертна рада з питань запобігання та протидії  дискримінації за ознакою статі, що є інноваційним у цьому напрямку. Завдяки діяльності цієї Ради вперше розглянуто 6 звернень від мешканців області щодо розміщення обурливої зовнішньої реклами. Вказана у зверненнях реклама визнана дискримінаційною за ознакою статі та, в результаті вжитих заходів, знята з рекламних щитів.

Враховуючи, що гендерна політика має забезпечити інтеграцію встановлення рівності між жінками та чоловіками у всі сфери, де приймаються рішення, здійснено низку заходів, спрямованих на розвиток у жінок лідерських навичок для участі у прийнятті управлінських рішень та провадження підприємницької діяльності. За підсумками проведення подібних заходів визначено, що вони сприяють утвердженню в нашому суспільстві європейських цінностей, безперешкодного руху до забезпечення рівних прав та можливостей.« повернутися до списку новин