Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

«Близько 4 тисяч учнів Вінниччини беруть участь у конкурсах, олімпіадах, турнірах обласного значення»

Переглядів: 415

 

 

Про це повідомила начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти Олена Дорош під час засідання колегії Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації. Засідання відбулося 26 грудня під керівництвом заступника голови – директора Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка. Керівниця звітувала про виконання Обласної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2013-2017 роки. Так, за її словами, учасниками ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2016/2017 н.р. стали 1900 учнів, з них 592 – переможці.

«У 2015-2016 н.р. ІV етап окремих олімпіад проводився лише для випускних класів, тому маємо зменшення кількості призерів в порівнянні з минулими роками. У ІV етапі олімпіад 2016-2017 н.р. взяли участь 74 учні, з яких 29 стали призерами. За підсумками ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 6 учнів здобули дипломи І ступеня, 5 – ІІ ступеня та 18 – ІІІ ступеня. Крім того, у 2014 році учень 11 класу закладу «Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради» Єгор Бондар отримав срібну медаль на Міжнародній олімпіаді з фізики в м. Астана (Казахстан)», - зазначила Олена Дорош.

В ході засідання колегії обговорювалося питання стану фінансово-господарської діяльності в навчальних закладах області. За словами начальниці сектору контролю за реалізацією матеріалів та перевірок Центру МТІЗ Олени Ткаченко, цьогоріч контрольні заходи проведено у 2 відділах освіти, 5 професійно-технічних навчальних закладах та 1 школі-інтернаті. Виявлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни загалом на суму 11,0 млн. грн., що менше на 18,4 млн. грн., ніж у минулому році та становить 2,6% від обсягу бюджетних призначень у періодах, які перевірялись.

«Із загальної суми порушень залишається найбільшою частка порушень витрачання бюджетних коштів не у відповідності з кодами економічної класифікації видатків тобто витрачання бюджетних коштів не за цільовим призначенням», - повідомила Олена Ткаченко. Проте, як зазначила керівниця, «навчальними закладами забезпечено повне усунення виявлених порушень».

Про виконання Регіональної прогарами підготовки кваліфікованих робітників на 2016-2020 роки  доповідав заступник директора Департаменту – начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Валерій Бачинський: «Станом на 1 грудня 2017 року випущено та направлено для працевлаштування на підприємства, установи і організації 6135 кваліфікованих робітників та «молодших спеціалістів». Отримали кваліфікацію із двох і більше професій, що сприяє їх працевлаштуванню, 4602 випускники (75%). Працевлаштовані за професією 4729 (77%), продовжують навчання у вищих навчальних закладах 562 (9%), не працевлаштовані станом на 01.10.2017 р. 764 (12% ) випускників.

Обсяги регіонального та державного замовлення на 2017 рік складають 6330 кваліфікованих робітників із 17 напрямів підготовки, фактично зараховано – 5113 осіб (83%) та 136 «молодших спеціалістів» із п’яти спеціальностей, фактично зараховано – 101 особа (74% до плану)».

Як зазначив Валерій Бачинський, у грудні 2017р. підписано тристоронню угоду між Департаментом освіти і науки, Вищим художнім професійно-технічним училищем №5 м. Вінниці та Фондом ім. Ебергарда Шьока щодо створення сучасної навчально-матеріальної бази для навчально-пркатичного центу  для підготовки кваліфікованих робітників з професії «Деревообробник»: «Фахівці будівельного профілю мають можливість підвищити кваліфікацію щодо впровадження сучасних будівельних технологій  у Центрі, створеному на базі ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниці» спільно із ТОВ «Снєжка - Україна».« повернутися до списку новин