Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Держенергоефективності поглиблюватиме співпрацю з IFC у розвитку сфери «зелених» інвестицій

Переглядів: 349

 

 

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з керівником регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC, http://www.ifc.org) в Україні, Білорусі та Молдові Джейсоном Пелмаром щодо стимулювання реалізації проектів з відновлюваної енергетики в Україні.
«Досягнення енергонезалежності – пріоритет для України. Для цього в країні вже є чимало передумов. Це і значний невикористаний ресурсний потенціал, і створена за останні три роки сприятлива законодавча база, і ліквідовані суттєві регуляторні перешкоди, і активізація банківського сектору, який надає дешеві кредити інвесторам, і збільшення кількості нових «зелених» проектів», - розповів С.Савчук.
Голова Агентства окреслив останні статистичні дані, які доводять, що робота над законодавством позитивно вплинула на активність бізнесу у відновлюваній енергетиці. Так, у 2016 році встановлено 121 МВт потужностей, що генерують електроенергію з «чистих» джерел. Це у 4 рази більше ніж у 2015 році. Дані 2017 року перевершили будь-які очікування. За 9 місяців цього року введено додатково 202 МВт, що значно більше ніж за весь 2016 рік.
«Водночас, є ще чимало роботи для досягнення цілі - 11% «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні у 2020 року. Потрібно 12 млрд євро інвестицій. Тому наразі продовжуємо працювати над полегшенням умов ведення «зеленого» бізнесу. Вже розробили кілька нових законопроектів, а також механізмів фінансування проектів у цій сфері», - повідомив С.Савчук.
У свою чергу, Джейсон Пелмар відзначив, що ключовим фактором для інвесторів завжди було і залишається сприятливе законодавче поле, над яким успішно працює Агентство. Також корисною є Інтерактивна карта інвестиційних проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики – UAMAP (http://www.uamap.org.ua), завдяки якій інвестори мають можливість проаналізувати потенціал регіонів та вже розміщені потенційні проекти.
За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю, обмінятися напрацюваннями щодо розвитку відновлюваної енергетики в Україні та разом дослідити найперспективніші шляхи стимулювання залучення інвестицій у «зелені» проекти.
Крім цього, Держенергоефективності спільно з IFC працюватиме над законодавчою базою та впровадженням проектів з виробництва енергії з відходів та встановлення когенераційних установок на біомасі. Ці два напрями особливо перспективні та актуальні для українських міст.« повернутися до списку новин