Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині проводитимуть профілактичну роботу для зниження захворюваності на серцево-судинні хвороби

Переглядів: 386

 

Про стан надання  допомоги пацієнтам з серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями, у Вінницькій області, а також про профілактику таких патологій, говорили днями під час колегії Департаменту охорони здоров’я ОДА. 

На засіданні, що відбувалося під головуванням Надії Марусяк – заступника директора ДОЗ були присутні кардіологи та неврологи Липовецького, Хмільницького та Іллінецького районів, провідні кардіологи області.

Фахівці розглядали питання  забезпечення медичних закладів необхідними серцево-судинними препаратами, відповідним діагностичним обладнанням. Окремо говорили про  роботу  екстреної медичної допомоги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За словами Надії Марусяк, на першому місці серед інших хвороб населення згаданих районів залишаються хвороби органів кровообігу.

«Серед причин смерті найбільш поширеними є ішемічні хвороби серця, гострий коронарний синдром (інфаркт), цереброваскулярні патології. Натомість  в області зменшилась поширеність захворювань на артеріальну гіпертензію, що говорить про позитивні результати профілактування цього захворювання», - додала заступник директора ДОЗ.

Леся Распутіна – обласний спеціаліст, відповідальний за проведення організаційно-методичної допомоги, за фахом «Кардіологія» зазначила, що медики, в цілому, володіють ситуацією на своїй дільниці, знають пацієнтів, що перебувають в реєстрі, знають принципи ведення пацієнтів з артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця,  володіють принципами невідкладної допомоги, тактикою ведення хворого з  гострим коронарним синдромом в амбулаторних умовах та вдома.

«Медикам варто звернути увагу на оцінку факторів ризику серцево-судинних ускладнень, що дозволить швидше діагностувати порушення роботи серця і судин», - додала фахівець.

Олександр Бородій – обласний спеціаліст, відповідальний за проведення організаційно-методичної допомоги, за фахом «Неврологія», доповідаючи про стан надання медичної допомоги хворим з судинно-мозковими патологіями, наголосив, що  за 9 місяців 2017 року в області відмічається ріст первинної захворюваності на гострий інсульт.

Однією з можливих причин фахівець назвав значне старіння населення (до 30% працюючого населення), неефективне лікування гіпертонії, що, можливо, пов`язано з нерегулярним прийомом хворими антигіпертензивних препаратів, недостатня діагностика та лікування гіпертонічної хвороби, аритмії, цукрового діабету, атеросклерозу, які спричинюють порушення роботи судин і серця.

«Для запобігання зростання захворюваності на гострий інсульт, особливо важких його форм, має велике значення своєчасне виявлення і, головне, обстеження пацієнтів», - наголосив спеціаліст.

 Олександр Бородій звернув увагу медичних працівників на дотримання нормативно-правових актів, затверджених МОЗ України під час діагностики пацієнтів та надання їм медичної допомоги, а також на  дотримання протоколів лікування. Це сприятиме не лише якості  лікувальної послуги, але й дозволить лікарям юридично захистити свою діяльність.

Заступник директора ДОЗ наголосила, що  медикам і громадянам необхідно докласти максимум зусиль аби знизити показники захворюваності на серцево-судинні патології, а це можливо завдяки потужній профілактичній роботі з населенням усіх вікових категорій.« повернутися до списку новин