Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Основними завданнями галузі освіти області на 2018 рік є імплементація основних положень Закону України «Про освіту» та розбудова Нової української школи

Переглядів: 452

На цьому наголосив сьогодні під час апаратної наради в ОДА в.о директора Департаменту освяти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк.

Посадовець у своїй презентації  окреслив пріоритети і цілі очолюваного ним підрозділу облдержадміністрації та підбив підсумки реалізації  у 2017 році закладами освіти Вінниччини заходів щодо  забезпечення сталого розвитку освітньої галузі  регіону.

Володимир Буняк поінформував: «Новий Закон України «Про освіту» набрав чинності з 28 вересня 2017 року. Реформування освітньої галузі області  спрямовано також на виконання положень Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р.Роботу за новими стандартами школа І ступеня розпочинає у 2018 році».

За словами  посадовця, з 2017/2018 навчального року на Вінниччині розпочалось пілотне впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

В області 4 школи включені до Всеукраїнської дослідно - експериментальної роботи за темою «Розроблення і впровадження навчально-  методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти». Зокрема, Агрономічненська загальноосвітня школа І-Шст. Вінницького району, загальноосвітня школа 1-Ш ст. смт.Сутиски Тиврівського району, Калинівська загальноосвітня школа 1-ПІст. №2 - гімназія, спеціалізована загальноосвітня школа І ст. з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради.

Одним з пріоритетних у системі розвитку освіти області залишається відновлення роботи закладів дошкільної освіти. Існуюча мережа закладів дошкільної освіти, в основному, забезпечує освітні потреби населення та охоплює освітою 86,4 % . Охоплення дітей віком від 3-х до 6-ти років усіма формами дошкільної освіти становить 95,4 %.

У 2017 році вдалося додатково створити 972 місця: 9 ЗДО на 573 місць (2 новобудови у м. Вінниці та с. Дорошівка Ямпільського району) та 22 групи у функціонуючих ЗДО на 399 місць.

В області функціонує 805 закладів дошкільної освіти різних форм власності, в яких здобувають освіту біля 56,7 тисяч дітей.

Загальноосвітню підготовку в області забезпечує 860 закладів, в яких навчається 157,5 тис. учнів.

В області сформовано 34 об'єднані територіальні громади (ОТГ), в яких створено 10 опорних шкіл (19 філій). Всього, на даний час, прийняті рішення про створення 12 опорних закладів з 24 філіями.

Для обдарованої молоді у 17 районах та 5 містах  області діє 44 заклади, де навчаються  понад 29 тис. учнів.

26 січня 2018 року  між обласною державною адміністрацією, ГО «Вінницький Бізнес Клуб» та Вінницьким національним технічним університетом підписано Меморандум про співпрацю, відповідно до якого у м. Вінниці буде створено комунальний заклад «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді».

2017 рік  розпорядженням голови ОДА Валерія Коровія було проголошено в області Роком математики, тож в навчальних закладах області проведено цілий ряд  тематичних заходів: ХХ Турнір юних математиків імені професора М. Й. Ядренка; комплексна олімпіада «Турнір чемпіонів»; міжнародний математичний конкурс «Кенгуру-2017»;

Всеукраїнська Конференція - Олімпіада геометричної творчості імені В. Ясінського; змагання з усного рахунку «Міксике» тощо.

Розпорядженням голови ОДА від 5 лютого 2018 року № 83 продовжено роботу з реалізації заходів, розроблених до Року математики (2017р.) в закладах освіти області на період до 2020 р.

За рейтингом інформаційного ресурсу «Освіта.ua» –  Вінницька область   ( за результатами ЗНО ) посідає 9 місце. Маємо  29 переможців Всеукраїнських олімпіад та 12 переможців захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

Володимир Буняк також охарактеризував рівень забезпечення учнів харчуванням та підручниками, а також зазначив, що підвіз до місця навчання здійснює на маршрутах 351 шкільний автобус (минулоріч придбано ще 39 шкільних автобусів).

Також посадовець зупинився на організації інклюзивної освіти в регіоні, зазначивши, що уперше державою надано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 3,354 млн. грн..

В області діє Інклюзивний ресурсний центр,13 ЗДО, 63 спеціальних дошкільних групи (1,4 тис. вихованців) 167 класів у загальноосвітніх школах, де навчаються 199 дітей. У  інклюзивній освіті працюють 154 асистенти вчителя, 114 шкіл, 1 спецклас (5 дітей).

Підготовку кваліфікованих робітників із понад 100 професій забезпечують 34 ПТНЗ, загальний учнівський контингент у професійно-технічних навчальних закладах складає 13631 учень.

На Вінниччині функціонує 46 закладів вищої  освіти ( 56,5 тис. студентів), які здійснюють підготовку з 147 спеціальностей.

На завершення  виступу-презентації Володимир Буняк озвучив виклики на 2018 рік та визначив завдання, спрямовані на підвищення ефективності діяльності галузі.« повернутися до списку новин