Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Системне інвестування у такі некомерційні проєкти, як освіта є показником реальної спроможності об’єднаних територіальних громад

Переглядів: 67

    На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський під час робочої поїздки до Якушинецької об’єднаної територіальної громади, де відвідав КЗ «Якушинецький ліцей».

Якушинецький ліцей - це опорний заклад, в складі якого 2 філії: Лисогірська ЗОШ І ст. і Ксаверівська ЗОШ І ст. Приміщення ліцею розраховано на 446 місць, сьогодні в закладі навчається 462 дитини (без урахування філій) із сіл, які входять до Якушинецької ОТГ.

Наразі в ліцеї проводяться капітальні ремонтні роботи, оскільки приміщення потребує внутрішньої модернізації та осучаснення. Для проведення ремонтних робіт максимально використовують період канікул і вихідні дні, оскільки об’єм дуже великий.

«В новий навчальний рік плануємо увійти уже в повністю оновлене приміщення. Максимально до роботи долучена місцева громада та влада: за півтора року поновлено повністю асфальтне покриття на території школи, зроблено утеплення приміщень, замінено дах в основному корпусі та в майстерні, облаштовано паркувальне місце для велосипедів та дитячий майданчик для молодших школярів, встановлена пожежна та охоронна сигналізації. Це питання, які не вирішувалися роками, оскільки фінансувались лише захищені статті. З переходом в громаду ми отримали більші фінансові можливості. Тож, за досить короткий період вдалось провести реорганізацію і реконструкцію нашого закладу освіти і ми дуже радіємо таким змінам», - розповіла директор ліцею Олена Щербань.

Із запланованого залишилось завершити утеплення, яке вже виконано на 70-80%, до кінця облаштувати спортивний майданчик, де також тривають роботи та закінчити реконструкцію шкільної майстерні. Керівник ліцею впевнена, що силами місцевої влади, яка зацікавлена в таких змінах, спільно з батьківським колективом всі намічені роботи вдасться завершити в цьому році.

Коментуючи побачене Владислав Скальський зазначив: «Керівництво громади розуміє необхідність вкладання коштів саме в освіту та забезпечувати якість освітніх послуг. Дана опорна школа є прикладом того, яким чином можна перетворювати класичну сільську стару школу на сучасний заклад освіти. Не можливе існування спроможної ОТГ, яка не вкладає в освіту і не забезпечує умови, аби тут залишались жити, працювати і формувати майбутнє цієї громади молоді люди та виховувались їх діти. Ця громада показує, що системно інвестуючи у такі некомерційні проєкти, як освіта, можна згуртовувати людей і забезпечувати сталий розвиток своїх територій».

Про зміни в житті громади із впровадженням реформи децентралізації розповів голова Якушинецької ОТГ Василь Романюк: «Завдяки децентралізації ми відчули реальні зміни, в першу чергу в плані фінансової спроможності. Раніше наш бюджет становив 20 млн грн, наразі ми маємо 66 млн грн лише власних надходжень без урахування субвенцій. Відповідно, це дає можливість розвивати громаду. Ліцей є вже 4 об’єктом, який капітально фінансується протягом останнього року. До цього був дитячий садок, який капітально відремонтовано та сучасний новозбудований ЦНАП. Ще одним проєктом є будівництво амбулаторії. Загалом на розвиток громади використовуються всі вільні кошти, які не йдуть на захищені статті. З 66 млн грн на соціальну сферу використано приблизно 45 млн, з яких 30 на заклади освіти. Зокрема на капітальний ремонт ліцею заплановано 12 млн грн, наразі виконано робіт на 9 млн. До кінця навчального року його реконструкцію буде завершено».

В планах громади на 2020 рік значну увагу приділяти розвитку спортивної галузі. Наразі розпочато виготовлення ПКД на будівництво нового сучасного спортивного комплексу.« повернутися до списку новин