Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Незаконний гральний бізнес, заправки і вирубка лісів – основні питання Урядової селекторної наради

Переглядів: 117

10 січня, в приміщенні Будинку Уряду відбулася Всеукраїнська селекторна нарада в режимі відеоконференції під головуванням прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.

Порядок денний наради передбачав обговорення питань щодо здійснення заходів із припинення незаконної діяльності закладів грального бізнесу, що функціонують під виглядом лотерей і гральних клубів, заходів з протидії нелегальному обігу деревини, нелегальному обігу та роздрібній торгівлі пальним. Участь у Всеукраїнській селекторній нараді взяли голови облдержадміністрацій та їх заступники, керівники прокуратури та поліції в регіонах, а також керівники відомств і служб, дотичних до вирішення зазначених питань.

Вінниччину в обласній студії селекторного зв’язку представляв голова облдержадміністрації Владислав Скальський. На нараді також були присутні прокурор Вінницької області Костянтин Мерімерін, керівник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрій Педос та перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук розпочав нараду із короткого аналізу поточного стану справ та заклику не просто сфокусувати увагу регіонів на озвучених питаннях, а й прискорити виконання цих важливих для областей та Уряду завдань.

Він акцентував увагу керівників регіонів на необхідності проведення ефективної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.

«Теза дуже проста – якщо ти не працюєш в цій державі по закону, ти не працюєш взагалі, – наголосив Олексій Гончарук.– Легальний бізнес держава буде всіляко захищати і підтримувати, а тіньовому тут не місце».

Нагадаємо, що тема нелегального ринку пального — одна з актуальних проблем, над вирішенням якої спільно з регіонами наразі працює Уряд. Основний месидж керівника Уряду – або легалізація і отримання ліцензії, або демонтаж і закриття – альтернативи не існує. Відтак, боротьба з нелегальними АЗС має відбуватися в активному режимі з ефективним налагодженням комунікацій між відповідними службами.

Варто зазначити, що на Вінниччині відповідним розпорядженням голови ОДА Владислава Скальського від 27 грудня 2019 року № 990 створено міжвідомчу робочу групу для координації спільних заходів щодо боротьби із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним. Очолив робочу групу перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький. 

Інше питання порядку денного – гральний бізнес, який маскується під виглядом лотерей.

«Зали гральних автоматів під будь-якими вивісками мають повністю зникнути», – наголосив прем’єр-міністр. Він доручив керівникам регіонів спільно із правоохоронними органами посилити роботу на місцях, адекватно та в рамках закону реагувати на діяльність таких закладів.

Заключним питанням, яке обговорювалося під час наради став облік деревини.

«Дедлайн на запровадження системи електронного обліку деревини – 1 лютого.  Завдяки системі електронного обліку деревини держава має можливість багатоступеневого контролю, відтак, значно зменшується тіньовий обіг деревини», – зазначив очільник Уряду.

Підбиваючи підсумки почутого під час наради, голова облдержадміністрації Владислав Скальський дав керівникам структурних підрозділів відповідні доручення щодо вирішення пріоритетних завдань Уряду на найближчий час.« повернутися до списку новин