Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Адміністративні послуги вдома: у Могилеві-Подільському запрацює «ЦНАП на колесах»

Переглядів: 65

Шість мобільних ЦНАПів отримала Україна в рамках міжнародної програми «U-LEAD з Європою». Один з них працюватиме у Могилеві-Подільському.

Могилів-Подільська міська рада, з наміром запровадження моделі організації надання адмінпослуг у форматі «мобільного офісу», подала заявку на участь у програмі «U-LEAD з Європою». Пройшла разом зі ста учасниками відбіркові етапи і наприкінці листопада увійшла до когорти шести переможців, отримавши мікроавтобус, який забезпечуватиме виконання необхідних функцій.

Мобільний ЦНАП — це спеціально обладнаний транспортний засіб, у якому облаштовані два повноцінні робочих місця для надання адміністративних послуг. Прийом громадян здійснюється всередині транспортного засобу. У ньому є системи обігріву та кондиціонування повітря, три місця для відвідувачів, резервний генератор живлення. Завдяки «ЦНАПу на колесах» адмінпослуги у форматі «єдиного вікна» стануть більш доступними мешканцям сіл та селищ, в тому числі для людей з інвалідністю, адже має відповідне оснащення.

Вартість обладнаного під мобільний ЦНАП мікроавтобусу «Fоrd Trаnsit» складає 1,6 млн. грн., їх профінансовано у рамках програми. На внутрішнє комп’ютерне оснащення в розмірі 100 тисяч гривень інвестувала міська рада.

Центри надання адміністративних послуг є обличчям влади у громадах, маркером її успішності, особливо в процесі децентралізації. 

«Могилів-Подільський знову попереду. Ми – єдині на Вінниччині, хто має мобільний ЦНАП. Наше місто активно працювало в цьому напрямку, демонструючи сучасні підходи, новий спосіб роботи органів влади, спрямовані на забезпечення доступності та зручності  для громадян, – коментує подію міський голова Петро Бровко. – Такий підхід у наближенні послуг до людини та надання якісних сервісів демонструє наша міська громада. Окрім всього спектру адмінпослуг, що надаватиме мобільний ЦНАП, незабаром додамо ще й видачу  паспортів та посвідчення водія».

«U-LEAD з Європою» - міжнародна програма, яка фінансується Європейським Союзом та країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією, – розповів керуючий справами апарату міської ради та виконкому Руслан Горбатюк. – «ЦНАП на колесах» включає в себе модель «виїзного адміністратора», коли послуги надаються громадянам «на дому». Він призначений для надання понад 100 адміністративних послуг для громадян навіть у найвіддаленіших куточках. А працюватиме ЦНАП на основі угод із сільськими територіальними громадами».

Зараз для мобільного ЦНАПу розробляється маршрутна карта, тож незабаром він вирушить у свою першу робочу поїздку. Найважливіше, щоб споживачі адміністративних послуг були задоволені.« повернутися до списку новин