Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Для відновлення екосистеми 7,5 тонн зарибку випустили у річку Південний Буг

Переглядів: 54

Вже другий рік поспіль проводиться зариблення річки Південний Буг. Таких заходів для підтримки екосистеми головної водної артерії області не проводилось майже 100 років.

Сьогодні до цього процесу долучився і голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський спільно із заступником вінницького міського голови Павлом Яблонським.

Зариблення, або вселення водних біоресурсів - це комплекс заходів необхідних для забезпечення робіт з відтворення запасів водних біоресурсів. Основна мета зариблення – це відновлення популяції риб, їх кількісного та видового складу.

Сьогодні ж біля півострову «Бригантина» до водойми випустили 300 тис. екземплярів білого амура, товстолоба та коропа. Загальна вага зарибку близько 7,5 тонн. Кожен вид риб виконує свої функції: білий амур добре поїдає водяну рослинність, а товстолоб має здатність фільтрувати воду, короп – плодюча й швидкоростуча риба.

Владислав Скальський висловив впевненість, що така процедура стане регулярною, завдяки чому відновлюватиметься екологічний стан головної водної артерії Вінниччини: «За рахунок цього зариблення відновлюватиметься природній стан і природні системи очистки річки Південний Буг. Відновлення екологічного стану не відбувається миттєво. Для того, щоб відчути реальні зміни необхідно наполегливо працювати протягом багатьох років і важливо, щоб цей процес не переривався. Тому ми продовжуватимемо цю роботу і надалі».

Завдяки такому вдалому поєднанню співіснування різних видів водних мешканців, річки мають високі екологічні характеристики. Мета зариблення природних водойм рослиноїдними видами риб полягає у знищенні синьо-зеленої водорості. Риби-меліоратори допомагають контролювати заростання водойм, розвиток небажаних організмів, а також боротися з цвітінням води. Зазвичай такі роботи проводять восени, адже осінній мальок найкраще пристосовується до природних умов.

«Аби водні біоресурси найкраще акліматизувалися зариблення проводиться восени. Після випуску в річку зарибок протягом тижня стоятиме біля берега, далі перейде у зимувальні ями, де за зиму пройде акліматизацію. Переконаний, що дані біоресурси приживуться майже на 100%, адже матеріал якісний, особини вагою 30-35 грам та проведена якісна його доставка», - повідомив головний державний інспектор вінницького рибоохоронного патруля Олег Шер.

Коментуючи побачене, Владислав Скальський зазначив: «Сьогодні випустили 7,5 тон зарибку, 300 тис екземплярів. На проведення зариблення виділено 1 млн грн державних коштів. Зарибок складається з 3 видів риб – це білий амур, товстолоб та короп. Кожен з них виконує свою роль у відновленні екосистеми річки Південний Буг. Переконаний, що протягом наступних років ми побачимо якісне покращення екологічного стану нашої річки. Також сподіваюсь, що ті люди, які полюбляють риболовлю, відноситимуться з повагою до таких заходів, аби їх проведення дало реальні результати у відновленні екосистеми річки, адже від цього залежить якість життя мешканців Вінниччини і те, що ми залишимо нашим дітям».

В свою чергу, спілкуючись з представниками ЗМІ, Павло Яблонський наголосив: «Влада міста приділяє значну увагу екологічній ситуації на річці Південний Буг. Плідно співпрацюємо з обласною державною адміністрацією в плані проведення очистки – працює 2 земснаряди в районі водозабору облводоканалу, а також вдруге поспіль за останні 100 років проведено зариблення річки Південний Буг. За 3-4 таких зариблення в акваторії міста Вінниці буде суттєво відновлено популяцію риби, що не лише покращить екологічний стан річки, а й дозволить нашим громадянам отримувати задоволення від рибальства згідно всіх норм і правил риболовлі».

Важливо, що вселення у річку Південний Буг відбулось завдяки підтримці Держрибагентства (за кошти державного бюджету України). Контроль за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів буде здійснювати Вінницький рибоохоронний патруль.« повернутися до списку новин