Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Владислав Скальський: Ключовий пріоритет влади - мирне врегулювання на Сході України

Переглядів: 52

Про головні завдання для виконавчої влади Вінниччини, децентралізацію, конкурс на посади голів райдержадміністрацій, поточний стан військових частин області та «формулу Штайнмайєра» говорили сьогодні під час інтерв’ю з головою ОДА Владиславом Скальським у програмі «Час змін» радіостанції «Місто над Бугом».

Під час ефіру значна увага була приділена найбільш хвилюючому питанню, а саме – війні на Сході України.

«Я хотів би висловити власну позицію. 26 вересня, коли я працював фактично четвертий день (на посаді голови ОДА), мені довелося поїхати до Хмільника і прощатися там із Андрієм Сторожуком. Для мене це був перший вінничанин, який загинув на Сході України, а для Вінниччини це був 235-й вінничанин. І це дійсно дуже важко, тому що наші хлопці гинуть. 80% усіх втрат відбуваються внаслідок ураження стрілецькою зброєю – це кулі снайперів. Якщо казати про мою позицію як голови обласної державної адміністрації, то, звичайно, найвища цінність – це людське життя. І позиція Президента така ж, адже він намагається зробити все можливе для того, щоб у нашій державі був мир, щоб був відновлений контроль над державним кордоном і кордон був контрольований нашими українськими військовими», - зауважив Владислав Скальський.

Голова облдержадміністрації також підкреслив, що демілітаризація та деокупація території Донбасу, забезпечення можливості проведення там демократичних виборів, а також відновлення мирного життя для усіх українців залишаються першочерговими завданнями для керівництва держави. «Там також українці, тому Президент зобов’язаний піклуватися про всіх українців, незалежно від того, де вони є. Дійсно, ніякої зради немає. Є намагання на єдиному майданчику дійти до прямих перемовин на найвищому рівні для того, щоб прибрати все недосказане – те, що дозволяло іншій стороні уникати цих розмов і перемовин. Ми повинні вирішувати питання у дипломатичному руслі та знайти вихід з цієї ситуації за підтримки провідних країн Європи та світу. Президент працює саме над цим», - зауважив Владислав Скальський.

Посадовець також анонсував проведення зустрічі, яка відбудеться сьогодні, 9 жовтня, о 16:00 у приміщенні обласної філармонії ім. М.Леонтовича. Захід проходитиме у рамках програми «Діалоги про Україну», розпочатої командою Президента України Володимира Зеленського. Так, сьогодні на Вінниччині роз’яснюватимуть ключові питання щодо мирного врегулювання на Сході України.« повернутися до списку новин