Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Основні напрямки подальшої транскордонної співпраці обговорили керівники Вінниччини з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні

Переглядів: 61

7 жовтня, відбулась зустріч голови обласної державної адміністрації Владислава Скальського з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном, який відвідав Вінниччину з робочим візитом.

Учасниками зустрічі також стали вінницький міський голова Сергій Моргунов, Почесний Консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.

В ході зустрічі сторонами обговорено можливості для співпраці, перспективні напрямки та ініціативи, які представляють спільний інтерес для обох сторін.

На початку зустрічі Владислав Скальський привітав почесних гостей на Вінниччині та окреслив основні напрямки подальшої транскордонної співпраці: «Вдячний, що знайшли час для візиту, адже Вінницька область тісно співпрацює із Сороцьким районом. Пророблено багато роботи, втілюється значна кількість спільних проектів різних спрямувань, культурних заходів, які посилюють наші дружні відносини, сприяють транскордонному співробітництву і розвитку туризму між нашими країнами. Співпраця з Молдовою була і залишається для нашої області стратегічним напрямком роботи, і ми бачимо її результати в багатьох галузях. Всі напрацьовані плани повинні бути втілені в життя і практично відображені шляхом реалізації спільних проектів. Одним з таких є будівництво мосту через Дністер, який би значно покращив нашу співпрацю та поліпшив реалізацію безлічі спільних проектів. Крім того, з огляду на зміни клімату, необхідно спільно напрацьовувати рішення і в цьому напрямку, адже у наших країн є спільна потужна водна артерія – річка Дністер».

В свою чергу, Руслан Болбочан запевнив, що молдовська сторона є і залишається надійним партнером для України і, особливо, для Вінницької області: «Маю честь знаходитись сьогодні на Вінниччині, адже ми маємо давні і тісні стосунки між нашими країнами, зокрема, між Вінницькою областю і Сороками. Переконаний, що наша співпраця має великий потенціал в майбутньому, адже у нас багато спільних проектів, які здебільшого стосуються питань інфраструктури і які є важливими для обох сторін. Сподіваюсь, що наша співпраця поглиблюватиметься і надалі, а спільні проекти активно впроваджуватимуться на благо громадян як України, так і Молдови. Одним із таких проектів є будівництво мосту Ямпіль-Косеуци, в якому, я впевнений, зацікавлені обидві сторони. Відносно посилення співпраці в екологічному напрямку, то це є надзвичайно важливе питання, адже річка Дністер не лише розділяє, а й об’єднує наші країни. Ця річка має велике значення для обох сторін, вона є основним джерелом забезпечення питною водою для Молдови, зокрема, Кишинева, а також для багатьох українських міст. Тому я завжди відкритий до співпраці в цьому напрямку і готовий розробляти і впроваджувати спільні проекти задля вирішення екологічних питань».

На завершення зустрічі сторони обмінялись символічними презентами, подякували за співпрацю та висловили переконання, що в подальшому співробітництво буде таким же плідним та матиме виключно позитивні результати.« повернутися до списку новин