Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Реформування освітньої галузі – пріоритетний напрям діяльності влади

Переглядів: 104

9 липня, під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулась Координаційна рада з питань впровадження реформи у сфері освіти. Захід відбувся у форматі селекторної наради.

В обласній студії у засіданні взяли участь: голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови ОДА Ігор Івасюк, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович та керівники профільних департаментів та служб області.

Під час роботи Координаційної ради було порушено низку питань щодо реформування освітньої галузі, а також щодо підготовки до нового навчального року, матеріального забезпечення шкіл та закладів профтехосвіти, підключень до мережі Інтернет та комплектації підручниками тощо.

За словами Прем’єр-міністра, цього року за принципами Нової української школи навчатимуться вже 1 млн дітей. Загальний обсяг державних інвестицій тільки в НУШ вже перевищив 7 млрд грн.

Коментуючи ситуацію в регіоні, голова ОДА Валерій Коровій зазначив: «На сьогодні в області вже розпочато роботу з підготовки до нового навчального року. Особливо важливим є те, що вже другий рік поспіль ми працюємо у рамках концепції Нової української школи. На закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання та відповідного мультимедійного контенту для початкових класів з державного бюджету виділено понад 40 млн. грн. Також на Вінниччині триває робота з підготовки вчителів перших класів. Варто зазначити, що цьогоріч вперше значний фінансовий ресурс із державного бюджету спрямовано саме на підвищення якості надання освітніх послуг. Зокрема, на відміну від попередніх років, йдеться про закупівлю не лише звичайних шкільних автобусів, а й спеціально обладнаних  для дітей з особливими освітніми потребами.

Не менш важливим питанням залишається доступність освітніх послуг. Так, цьогоріч спрямовано 70 млн. грн на придбання послуг із забезпечення якісного швидкісного інтернету, особливо у сільській місцевості. Звісно, тут виникає низка технічних питань, але є злагоджена координація роботи. На сьогодні ми працюємо з картою освітніх та медичних округів з метою максимально ефективного використання наявних ресурсів».

Під час засідання Координаційної ради також було порушено питання щодо створення навчально-практичних центрів на базі профтехучилищ. Торкнувшись реформування професійної освіти, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зауважила, що на сьогодні триває робота щодо обладнання навчально-практичних центрів з державної програми. За словами Лілії Гриневич, до кінця поточного року в Україні працюватимуть 150 навчально-практичних центрів. Нагальним питанням залишається затвердження регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників.

Міністр освіти і науки України зазначила, що найбільше зростання обсягів регіонального замовлення спостерігається у Вінницькій області (38%), а також у Кіровоградській (27%), Чернівецькій (23%), Черкаській (19%) та Полтавській (15%).

Коментуючи роботу навчально-практичних центрів Вінниччини, голова ОДА Валерій Коровій зазначив: «На сьогодні в області функціонує 15 навчально-практичних центрів. Їх створення має особливо важливе значення, адже вони забезпечені найбільш сучасним обладнанням, тож є можливість для опанування нових професій та підвищення рівня кваліфікації. Для прикладу, на базі Немирівського професійного ліцею функціонує навчально-практичний центр, де опановують професію електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах».

За словами Валерія Коровія, цьогоріч в області буде створено ще 3 навчально-практичних центри, 2 з них – за рахунок коштів державного бюджету.« повернутися до списку новин