Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

В Україні з’явиться нова галузь знань - «Комунікативістика»

Переглядів: 463

 

 

Сьогодні, 2 листопада, в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА в он-лайн режимі відбулася чергова  експертна зустріч з питань обговорення пріоритетів урядової політики на тему: «Впровадження в Україні освітньої галузі «Комунікативістика».

Експерти, представники Міністерства інформаційної політики  України, Міністерства освіти, ГО «Національна академія комунікативістики»,  громадськість обговорили необхідність внесення змін  постанови КМУ «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти». Тобто, пропонується галузь знань «журналістика», код спеціальності 061 перейменувати в галузь знань «комунікативістика» і відповідно найменування спеціальності «журналістика» змінити на «комунікації і журналістика».

Студію Вінницької області представили завідуюча кафедри журналістики Донецького національного університету імені В.Стуса, кандидат філологічних наук, доцент Олена Тараненко,  завідувач кафедри журналістики, реклами та зв'язків з громадськістю  Вінницького державного педагогічного університету ім..Коцюбинського Віталій Гандзюк, заступник директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Альона Лавровська,  головний спеціаліст Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Калетник.

Заслухавши присутніх у центральній студії та студій з регіонів, від Вінниччини озвучила пропозиції Олена Тараненко. За її словами,  дана пропозиція є цікавою та слушною, але є певні зауваження. Так, в найменуванні спеціальності  необхідно внести уточнення: «комунікації» замінити на «соціальні комунікації».

«До того, як подавати на затвердження даний проект  змін до Постанови, його необхідно винести на обговорення та розгляд Науково-методичній комісії, яку очолює Володимир Різун» - запропонувала Олена Тараненко. Також Олена Тараненко озвучила  уточнення, чи «комунікативістикою» називатиметься наукова галузь, оскільки наразі це стосується лише галузі знань.  

Нагадаємо, що Урядом ініційовані щотижневі експертні онлайн-зустрічі у форматі прямого включення КМУ та областей з запрошенням у студії представників громадськості, експертів, органів влади та журналістів.« повернутися до списку новин