Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Олександр Крученюк: «Подолати корупцію можливо лише шляхом створення таких умов, де явищу корупції не залишиться місця»

Переглядів: 506

 

 2 листопада, в Головному управлінні Національної поліції у Вінницькій області відбувся семінар на тему «Проблема корупції в Україні та перші кроки на шляху її подолання». Організатором проведення семінару виступив голова міжфракційного депутатського об’єднання «Антикорупційний рух» Вінницької обласної Ради Олександр Васильчук.

До участі в семінарі долучились заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, представник Данії та експерт програми SUA Мішель Шліппе-Стефансен, представники Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області, Управління захисту економіки у Вінницькій області, Служби безпеки України, Прокуратури та Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Відкриваючи семінар, Олександр Васильчук розповів про практичні аспекти виявлення корупційних діянь в економічній сфері.

Вітаючи учасників семінару, Олександр Крученюк зазначив: «Корупція є одним з найганебніших явищ в державі, яка будує свої демократичні підвалини. Особливо це відчутно у країнах пострадянського простору.  Важливим є те, що над подоланням цієї проблеми працює значна кількість державних органів та служб. Зокрема, мова йде про Національну поліцію України, СБУ та Прокуратуру, але вони ліквідовують наслідки проявів корупції. Найголовнішим для держави, яка бореться з корупцією - це створення середовища, яке унеможливлює дане явище. Окрім того, наявність корупції, в першу чергу, є індикатором готовності суспільства до змін. Я переконаний, що подолати корупцію можливо лише спільними зусиллями, створюючи умови, в яких корупції не залишиться місця».

В свою чергу, Мішель Шліппе-Стефансен розповіла про організацію «Скандинавсько-Український альянс» та мету її роботи в Україні, а також зупинилась на деяких аспектах щодо досвіду Данії в напрямку подолання корупції. Також значну увагу експерт присвятила питанню законодавчих рамок явища корупції і практичних аспектів боротьби з ним.

В ході семінару учасниками обговорено такі питання, як роль Служби безпеки України, прокуратури та судової системи у боротьбі з корупцією.« повернутися до списку новин