Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

До уваги осіб постраждалих на Майдані !

Переглядів: 344

До уваги осіб постраждалих на Майдані !

       Відповідно до пункту 10 частини 2 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича, та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, належать до інвалідів війни. 
     На підставі виписок з актів огляду у МСЕК, в яких зазначено причину інвалідності «Поранення, каліцтво, контузія чи інші ушкодження здоров»я, одержані під час участі у Революції Гідності», призначення пенсій зазначеним особам за наявності необхідного страхового стажу здійснюється згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).
     Надання додаткових документів, які підтверджують зв'язок інвалідності з пораненням, каліцтвом, контузією чи іншими ушкодженням здоров»я, одержаними під час участі у Революції Гідності, чинним законодавством не передбачено.
     Пенсія по інвалідності обчислюються в розмірах, визначених Законом, при цьому до пенсії встановлюються виплати, передбачені для інвалідів війни (підвищення, цільова грошова допомога). Мінімальна пенсійна виплата встановлюється в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 № 656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій» для інвалідів війни I групи – 285 %, II групи – 255%, III групи – 225 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
     Строки призначення пенсій визначаються згідно статті 45 Закону. У випадку, коли мала місце зміна причини інвалідності (із загального захворювання на поранення, каліцтво, контузію чи інші ушкодження здоров»я, одержані під час участі у Революції Гідності), після надходження довідки МСЕК мінімальна пенсійна виплата, як інваліду війни, встановлюється з дати, з якої змінено причину інвалідності, в тому числі коли МСЕК робить залік за період до дати огляду.« повернутися до списку новин