Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Лише за два дні постраждалим мешканцям Павлівки через Укрпошту виплатили майже півмільйона гривень

Переглядів: 281

 

 

Владнавши та пройшовши необхідні процедури для здійснення компенсації, постраждалим в наслідок надзвичайної ситуації павлівчанам повертають витрачені ними кошти. Лише за два дні цього тижня майже півмільйона гривень отримали на руки через Укрпошту жителі с.Павлівки, Калинівського району.

За словами працівників Павлівського відділення «Укрпошти», вчора постраждалі жителі села отримали майже 263 тисячі гривень компенсацій, а сьогодні планується виплатити майже 204 тисячі гривень. В черзі отримати кошти стоїть близько десятка людей. Павлівчанка Світлана Нечпура вже отримала 10 тисяч гривень. «Дві неділі тому я подала документи до сільради, і вже сьогодні отримала кошти. Залишилось лише замінити вікна і будинок буде повністю відновлений», - поділилася Світлана.

Багатьом павлівчанам відновлюють помешкання одразу за бюджетні кошти. Так, Любчик Валентині відремонтували пошкоджений дах, здійснюють заміну  всіх вікон в будинку і в найближчий час планують замінити двері. В її сусідки вже замінили шість вікон, а бригада з Ямполя здійснює ремонтні роботи у кімнаті.  

 Роботи з відновлення помешкань жителів Павлівки активно тривають:  замінюють шифер на дахах, вікна, двері, здійснюють ремонт пошкоджених кімнат.  Окрім того, щодня в Павлівській сільській раді працівники Калинівської райдержадміністрації приймають заяви з відповідними документами (чеками та  актами виконаних робіт) в тих, селян, які здійснили ремонтні роботи за власні кошти. Вже за півдня заяви принесли  30 павлівчан. До кінця дня працівники РДА планують прийняти ще десь стільки ж.

За словами голови Калинівської райдержадміністрації Володимира Гаврилюка, окрім коштів, виділених з державного бюджету, до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації активно долучились всі райони області. «Райони за власний кошт направили ремонтні бригади до Павлівки, які здійснюють встановлення вікон, внутрішній ремонт кімнат», - підкреслив Володимир Гаврилюк. 

Загалом в с. Павлівка пошкоджено 1132 оселі, з яких 10% потребують капітальних ремонтів, адже це були старі глиняні хати, які не витримали вибухової хвилі і сильно пошкодились. На сьогоднішній день 99% покрівель вже відремонтовано. За кілька днів  будуть завершені ремонтні роботи у будинках, що залишились, наразі там працюють спеціалісти. Найскладніше питання залишається заміна вікон. Адже вибуховою хвилею було пошкоджено близько 3,5 тисяч вікон. На сьогодні замінено більше 600 вікон, але найбільш масові роботи будуть здійснені протягом двох тижнів. До кінця листопада заплановано виконати роботи на 90%. Для цього залучається десяток організацій зі встановлення вікон.

Як відзначає Володимир Гаврилюк, врахувавши всі моменти, які гальмують  процес надходження компенсації людині, чи здійснення того чи іншого виду робіт з ліквідації наслідків НС, РДА пропонуватиме обласній державній адміністрації ініціювати відповідні законодавчі зміни.  Слід відзначити, що таку позицію обласна влада підтримує.

«Враховуючи гіркий досвід ліквідації надзвичайної ситуації, яка склалась цієї осені в Калинівському районі, обласна влада ініціюватиме прийняття нових законодавчих актів або внесення змін до існуючих, які регулюватимуть, точніше, спростять процедуру  використання державних коштів для надання матеріальної допомоги постраждалому населенню в наслідок надзвичайних ситуацій», - повідомляє перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.  Адже за його словами саме тривала процедура узгоджень та паперова тяганина не дають можливості оперативно компенсувати громадянам виділені державою кошти. « повернутися до списку новин