Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

Андрій Гижко: Найголовніше у впровадженні реформи децентралізації - створення умов для того, щоб громади розвивались та ставали спроможними

Переглядів: 395

Сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування проведено навчання для державних службовців області на тему реформа децентралізації органів влади в Україні.

Одним із спікерів цього дня був перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко. Посадовець прочитав лекцію, що стосувалась діяльності об’єднаних територіальних громад, перспектив їх розвитку завдяки впровадженню реформи децентралізації та підвищення рівня життя  громад.

«Реформа децентралізації є ключовою реформою в державі, яка здійснюється всіма гілками влади: Президентом України, Урядом та Верховною Радою України. І це та реформа, яку будуть відчувати не один день і не один рік. Але найголовнішим у впровадженні реформи децентралізації є створення умов для того, щоб громади ставали спроможними та розвивались», - зазначив Андрій Гижко.

Посадовець детально зупинився на питаннях економічного розвитку ОТГ, соціального забезпечення громадян, проблем галузі освіти та охорони здоров’я. Окрім того, в розрізі децентралізації, посадовець окреслив можливості, які відкриваються завдяки залученню інвестицій та грантових проектів, що допомагатимуть у вирішенні екологічних проблем, а також дадуть змогу покращити інфраструктури в ОТГ.

Важливим і досить непростим є питання покращення якості освіти. З цією метою в Україні запроваджуються опорні школи, які матимуть чітку спеціалізацію та потужне матеріально-технічне забезпечення.« повернутися до списку новин