Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Протягом 2017 року фонди обласних музеїв Вінниччини поповнились більш ніж на 5,2 тис. експонатів

Переглядів: 313

 

Так, за інформацією управління культури і мистецтв облдержадміністрації, у 2017 році за результатами роботи з дослідження регіональної історії та етнографії до фондів обласних краєзнавчого і художнього музеїв за рахунок подарункових надходжень та пошукової роботи науковців надійшло 3 тис. 210 музейних предметів, з них 3 тис. 200 до фондів обласного краєзнавчого музею.

У порівнянні з 2016 роком музеями області збільшено обсяги придбаних музейних предметів. Зокрема, обласним краєзнавчим музеєм закуплено 151 предмет на суму 85,2 тис. грн. Також, у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України проведено реставраційні роботи 4 музейних предметів обласного художнього музею.

Загалом, протягом 2017 року відвідувачами обласних музеїв стали 360 тис. осіб, що на 6 тис. перевищує показники відвідуваності у 2016 році. Окрім того закладами проведено 2852 екскурсії та створено 80 виставок.

Також, за підтримки Адміністрації Президента України, в обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття Всеукраїнського мистецько-культурологічного проекту «Військово-польовий Арт», який поєднав виставку, майстер-класи й арт-терапевтичні заходи для учасників бойових дій та членів їх сімей.

У 2017 році на Вінниччині відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва» в селі Четвертинівка Тростянецького району, співорганізатором якого виступив обласний краєзнавчий музей.

Музеї Вінниччини у 2017 році брали активну участь у культурно-мистецьких проектах і фестивалях. Зокрема, у Міжнародному мистецькому проекті «Україна – Польща. Взаємодія культур: ще один аргумент», а також у історико-мистецькому загальноукраїнському фестивалі «Острог. Ренесанс. Вінниця».

В рамках святкування 140-річчя від дня народження відомого земляка композитора Миколи Леонтовича, обласним краєзнавчим музеєм проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Микола Леонтович: музична легенда Поділля» в селі Марківка Теплицького району.

В цілому відмічається позитивна динаміка роботи музейних закладів області, адже протягом 2017 року до основного фонду музеїв надійшло понад 5,2 тис. одиниць зберігання, що перевищує показники 2016 року на 200 одиниць. Збільшилась і кількість відвідувачів музеїв області. У 2017 році заклади відвідали 325 тис. осіб та створено 910 виставок.

Особливої уваги заслуговує Державний історико-культурний заповідник «Буша», до фондів якого у 2017 році надійшло 115 одиниць збереження основного фонду. За бюджетні кошти придбано предметів на 9,2 тис. грн. У 2017 році заповідник відвідали 22,8 тис. осіб, проведено 840 екскурсій.« повернутися до списку новин