Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Освітянська галузь області завершує підготовку до нового навчального року

Переглядів: 408

 

 

Про заходи щодо якісної та своєчасної підготовки до нового 2017-2018 навчального року та роботи освітніх закладів області в осінньо-зимовий період інформувала сьогодні в облдержадміністрації під час апаратної наради  заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА Олена Чорна.

«З оновленою матеріально-технічною базою, проведеними ремонтами основних приміщень готуються зустріти новий навчальний рік дошкільні навчальні заклади області, яких маємо 799. За 7 місяців поточного року завершено будівництво ДНЗ у мікрорайоні «Академічний» м.Вінниця, відновлено роботу 2 ДНЗ у складі НВК «Школа-ДНЗ» (с.Чернятин Калинівського району, с.Вовчинець Козятинського району) та відкрито 5 груп у функціонуючих ДНЗ (4 групи – м.Жмеринка, 1 група – с.Дубові Махаринці Козятинського району). Загалом створено 340 місць. Роботи продовжуються. До кінця 2017 року буде ще створено 470 додаткових місць»,- повідомила посадовець.

Олена Чорна зазначила, що лише протягом літнього періоду 2017 року в 60 ДНЗ області були проведені капітальні ремонти, обладнано спортивні майданчики в 14 ДНЗ, утеплено стіни у 22 ДНЗ, ремонт покрівель та утеплення дахів – 28 ДНЗ. За кошти уряду Японії в м.Ямполі відремонтовано приміщення двох дошкільних  закладів на 54611 доларів США.

Оновлено обладнання харчоблоків у 135 ДНЗ. Придбано м’який інвентар у 221 ДНЗ, спортивне обладнання у 116 ДНЗ, технологічне обладнання на харчоблоки 135 ДНЗ тощо.

Щодо робіт, які  проводяться в закладах системи загальної середньої освіти, заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА повідомила:

«Станом на 15.08.2017 р. підготовлено 95% закладів освіти.

З різних джерел фінансування залучено 149,3 млн. грн. , в тому числі:

- Державний бюджет – 51,5 млн. грн.

- місцевий бюджет – 59,1 млн. грн.

- позабюджетні кошти – 38,7 млн. грн. Також у 2017 році маємо 15 об’єктів на загальну суму більше 34,3 млн. грн. ,які фінансуються за рахунок  Державному фонду регіонального розвитку (профінансовані на 26,7 млн. грн., 78 %). Це, наприклад, продовження будівництва шкіл в Шаргородському, Гайсинському районах та реконструкція Сосонської школи Вінницького району».

56 об’єктів, які реалізовуються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (17,1 млн. грн.). Профінансовані на 6,6 млн. грн., 39 %. Серед них є проекти, які стосуються не лише проведення ремонтно-будівельних робіт, але й придбання шкільного автобуса (Тиврівський р-н), меблів та парт (Липовецький), обладнання та предметів довгострокового користування (мультимедійні дошки, проектори, ноутбуки, музичні підсилювачі тощо) – Вінницький, Бершадський, Гайсинський райони та м.Ладижин.

Серед переможців 14-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад у 2017 році визначено 62 заклади на загальну суму 4,7 млн. грн. з обласного бюджету та 2,5 млн. грн. з місцевого. (профінансовано на 2,8 млн. грн., 58 % обласного бюджету ).

Серед цих проектів – заходи по енергозбереженню, облаштування спортивних майданчиків, реконструкції систем опалення. Найбільше об’єктів – 11 у Калинівському р-ні, по 7 – у Гайсинському, Телицькому, 5 у Погребищенському.« повернутися до списку новин