Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині обговорили ключові аспекти щодо погашення заборгованості із заробітних плат та інших соціальних виплат в регіоні

Переглядів: 92

11 жовтня, у приміщенні обласної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови ОДА Андрія Гижка відбулось засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

До ключових питань, розглянутих під час засідання, було включено легалізацію та середньомісячний рівень заробітної плати в області. Під час наради Андрій Гижко зауважив: «Другий рік поспіль рівень середньомісячної заробітної плати у Вінницькій області становить 7710 грн, що також є гарним показником, адже за рівнем зарплат Вінниччина входить до першої десятки областей на загальнодержавному рівні». Перший заступник голови ОДА також акцентував увагу на відповідальності керівництва місцевого рівня стосовно питань легалізації заробітних плат та погашення заборгованості з грошового забезпечення. «Варто підкреслити, що одним із факторів децентралізації є передача фінансових ресурсів, а також функцій та можливостей на об’єднані територіальні громади, що мають значні повноваження, включаючи створення на місцевому рівні тих органів, що мають право інспектувати та застосовувати штрафні санкції щодо вирішення відповідних питань, включаючи здійснення контролю за дотриманням норм законодавства про працю», - зазначив Андрій Гижко.

Під час наради начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько поінформував присутніх про застосування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення з боку відповідних органів, включаючи органи місцевого самоврядування. Володимир Марунько також зазначив про наявність узгодженого переліку підприємств, що підлягають перевірці, у зв’язку із нелегальним працевлаштуванням працівників, які не матимуть відповідних соціальні гарантії, включаючи забезпечення пенсійного стажу, страхування, відпусток тощо.

За словами начальника Управління Держпраці у Вінницькій області, з початку поточного року в області проведено понад 1800 виїзних семінарів-нарад з метою належного інформування підприємців та інших відповідальних осіб за дотримання норм чинного законодавства у сфері охорони праці.

У ході наради заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталія Квят поінформувала про результати проведеної роботи з суб’єктами господарювання та населенням, а також про співпрацю з соціальними партнерами та вжиті заходи з метою легалізації заробітної плати та забезпечення соціальних гарантій.

У свою чергу, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Марина Єрошенко розповіла про особливості забезпечення соціальних прав застрахованих осіб, легалізації заробітної плати з боку територіального підрозділу ПФУ, акцентувавши увагу на відповідальності тих осіб, які погоджуються на нелегальне працевлаштування.

Під час засідання присутні також обговорили не лише питання щодо здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятості населення, а й розглянули особливості вирішення колективних трудових спорів у регіоні. Зокрема, начальник Відділення Національної служби посередництва та примирення у Вінницькій області Богдан Мусієнко ознайомив учасників наради з поточною ситуацією щодо вирішення колективних трудових спорів на Вінниччині, акцентувавши увагу на запобіжних заходах стосовно виникнення таких спорів, а також на докладному ознайомленні працівників з нормами чинного законодавства у сфері охорони праці.

Присутні також мали можливість заслухати звіти заступників голів районних державних адміністрацій та міських голів стосовно заборгованості з виплати заробітної плати, єдиного соціального внеску.

Про поточний стан виплати заробітних плат також поінформували керівники-боржники, арбітражні керуючі.

« повернутися до списку новин