Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді з питань регіонального розвитку

Переглядів: 329

 

13 квітня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка відбулася селекторна нарада з питань впровадження реформи місцевого самоврядування та державної підтримки розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Вінниччину в регіональній студії представляли голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови ОДА Ігор Івасюк та керівники окремих департаментів і служб регіону.

На засідання було винесено кілька позицій порядку денного, зокрема: впровадження реформи місцевого самоврядування у 2017 році та основні завдання на 2018 рік, підготовка проектів і програм для реалізації за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад, забезпечення підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості, а також питання розвитку мережі дитячих будинків сімейного типу.

У ході наради Віце-прем’єр-міністр України, зокрема, відзначив, що вперше в Україні 51 % державного бюджету перебуває безпосередньо в локальних бюджетах місцевих бюджетів. «Зі 192 млрд. гривень ми закінчили 2017 рік, 230 млрд. гривень – прогноз на 2018-й. Це ті кошти, які повинні бути впроваджені в реальних проектах, пов’язаних з освітою, охороною здоров’я, соціальними, адміністративними послугами, послугами безпеки, а також дорожньою та іншою соціальною інфраструктурою», - підкреслив Геннадій Зубко.

Урядовець також наголосив на необхідності прискорення роботи із затвердження перспективних планів добровільного об’єднання територіальних громад. За його словами, загалом в Україні у 130 районах не створено жодної ОТГ, тому на цих територіях потрібно зосередити особливу увагу.

Водночас, підкреслив він, нині дуже важливо переходити від кількісних показників створення об’єднаних громад до їх якості.

Під час наради йшлося й про формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги, а також було розглянуто питання подальшого розвитку дитячих будинків сімейного типу.« повернутися до списку новин