Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Мурованокуриловецька районна філія Вінницького обласного центру зайнятості інформує

Переглядів: 154

     Стан ринку праці Мурованокуриловецького району у 2018 році 

 У січні-грудні 2018 року в Мурованокуриловецькому районі чисельність громадян, які скористались послугами державної служби зайнятості склала 1850 осіб, що на  249 осіб менше,  ніж у минулому році.

      Чисельність безробітних, які перебували на обліку у районній філії Вінницького обласного центру зайнятості протягом звітного періоду  становила 1566 осіб, з них жінок 714 осіб  (45,6%)  та 466 осіб молоді віком до 35 років (29,8%).  Чисельність зареєстрованих безробітних на 1 січня  2019 року становила 540 осіб. Допомогу по безробіттю одержує 454 особи, а це 84,1% , які мають  статус безробітного.  Серед  безробітних, які перебували на обліку у службі зайнятості на 1 січня 2019 року 71,1% раніше були робітниками, 20,7 % обіймали посади службовців, а 8,1%  займали місця, що не потребували спеціальної підготовки або не мали професії. Середня тривалість перебування безробітних на обліку в центрі зайнятості становить  5,9 місяців.  

     Протягом січня-грудня 2018 року до служби зайнятості району надійшли дані про наявність 625 вільних робочих місць, що складає 96,9% ніж у 2017 році. Станом на 1 січня 2019 року нараховувалося 17 вільних робочих місць, на кожне з яких претендувало 32 особи    

За сприяння центру зайнятості до продуктивної діяльності повернуто 510 осіб, з них 426 осіб безробітні або майже 27,2% усіх безробітних громадян,     

Протягом звітного періоду пройшли відповідне навчання, отримали одноразову допомогу по безробіттю і зареєструвалася як підприємці 2 особи.

До професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації залучено 178 безробітних, 176 осіб завершили навчання, з них 176 працевлаштовані. У звітному періоді 91 безробітний взяв участь у оплачуваних роботах  тимчасового характеру.

     Протягом січня-грудня 2018 року Мурованокуриловецькою районною філією Вінницького обласного центру зайнятості  прийнято 5 рішень щодо компенсації єдиного внеску роботодавцям, які працевлаштували на нові робочі місця 5 безробітних, зокрема 2 особи, що потребують додаткових гарантій соціального захисту.

        Протягом звітного періоду послугами з профорієнтації скористалися 1708 осіб,  у т. ч. 344  учнів загальноосвітніх шкіл району.

       Працівники філії провели 11 міні-ярмарок вакансій, відвідали 73 роботодавці, провели 48 семінарів, обов’язковим елементом яких було обговорення питання створення гідних умов праці та легалізації зайнятості, важливості збереження кваліфікованого персоналу, дотримання вимог законодавства при вивільненні працівників.

         Середня тривалість пошуку роботи безробітних на обліку у службі зайнятості становить 155 календарних днів. Вісім  з десяти безробітних, що перебували на обліку, отримували допомогу по  безробіттю.

Існує ряд проблем, які негативно впливають на ефективність роботи служби зайнятості. Однією з них є неналежне виконання значною частиною роботодавців вимог Закону України „Про зайнятість населення” щодо надання центрам зайнятості даних про наявність вільних робочих місць (вакантних посад). Стримує зростання зайнятості населення невисока якість певної  частини робочих місць. Насамперед, це стосується рівня оплати праці: середній розмір оплати праці у розрахунку на 1 вакансію по району  склав 4244,4 грн., який  значно менший за розмір середньої заробітної плати по області (8150,78 грн. у листопаді 2018 року).

       Проблемою є також відсутність пропозицій роботодавців щодо використання надомної праці осіб з інвалідністю, низький рівень зацікавленості роботодавців у створенні таких робочих місць. Протягом звітного періоду на обліку в районній філії Вінницького обласного центру зайнятості перебувало  39 осіб з інвалідністю, з них 8 працевлаштовані, 2  інваліди проходили професійне навчання,  37 осіб (94,9%) отримали профорієнтаційні послуги.

      У січні-грудні 2018 року у службі зайнятості району отримували послуги 8 вимушено переміщених осіб 6 з них отримували допомогу по безробіттю. Одна особа була працевлаштована та одна приймала участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

       У січні-грудні 2018 року у районній службі зайнятості отримували послуги 18 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців,  які брали участь в антитерористичній операції. 18 осіб мали статус безробітного та отримували допомогу по безробіттю, 5 осіб – працевлаштовані, 1 з них отримав одноразово допомогу по безробіттю для відкриття власної справи. 1 безробітний пройшов професійне навчання.

        Пріоритетами в роботі Мурованокуриловецької районної філії Вінницького обласного центру зайнятості у поточному році були підвищення якості соціальних послуг, що надаються службою зайнятості, направлене на підвищення рівня зайнятості населення, створення умов для надання освітніх послуг дорослому населенню з метою задоволення зростаючих потреб роботодавців у висококваліфікованій робочій силі та оптимально ефективне використання бюджетних коштів задля досягнення найвищого  результату щодо соціального захисту  безробітних.

 

  Директор                                                         В.І. Мельник

 

 

« повернутися до списку новин